medyauzmani.com

Güney Kore, LUNA soruşturmasında ilk tutuklamayı yaptı

Güney Kore, Seul Güney Bölge Mahkemesi Savcısı Choi Sung-kook, kısa süre önce Terra LUNA soruşturmasının bir parçası olarak, Terraforms Labs Halkla İlişkiler Şefinin sermaye piyasası ihlalleri, dolandırıcılık ve suistimal nedeniyle tutuklama emri çıkardığını duyurdu. güç. . Terraform Labs CEO’sunun sadece soyadı açıklandı. Gelişmelerin ardından Yoo lakaplı yönetici Güney Kore’de tutuklandı. Hareket, Güney Kore’nin LUNA soruşturması kapsamındaki ilk tutuklanmasıydı.

iletilen ayrıntılara göre; Sung Kook, Yoo’nun tam olarak nerede ve ne zaman tutuklandığını açıklamadı. Yetkililer, Yu’nun LUNA cihazının piyasa fiyatını şişirmek ve manipüle etmek için bot programlama kullandığını iddia etti. Bununla; Yoo, Do Kwon ile birlikte, Güney Kore’nin hakkında tutuklama emri çıkardığı Terraform Labs’ın altı ortağından biriydi.

Güney Koreli yetkililer de yakın zamanda Do Kwon’u arayan yeni bir bildiri yayınladılar. açıklamada; Do Kwon’dan Güney Kore’ye dönmesi, aleyhindeki suçlamalar hakkında ifade vermesi ve pasaportunu iade etmesi istendi. Konumu net olarak belirlenemeyen Kwon’un pasaportunu 14 gün içinde Güney Kore makamlarına iade etmemesi halinde pasaportunun geçersiz olacağı da doğrulandı.

ne oldu?

Terra LUNA, Do Kwon tarafından piyasaya sürüldü ve başlangıçta ivme kazandı, ancak bu yılın Mayıs ayında birkaç gün içinde neredeyse sıfıra düştü ve dolar karşısında tüm değerini kaybetti. Bu, kripto para piyasasından 40 milyar dolardan fazla para çıkardı. Sadece Güney Kore’de 280.000 kişi bu durumdan olumsuz etkilendi. bunun üzerine; Do Kwon ve Terraform Labs’ın kurucusu, Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çok sayıda davaya konu olmuştur. Ayrıca Kwon; Ayrıca vergi kaçakçılığı, yatırımcıları aldatma, haraç toplama ve bir piramit şeması oluşturma suçlarından yargılanıyordu.

Eylül ayında, Güney Kore’nin Seul kentindeki bir mahkeme, Do Kwon için sermaye piyasası kurallarını ihlal ettiği için tutuklama emri çıkardı. Söz konusu tutuklama emrinde Do Kwon’un yanı sıra 5 kişinin daha adı geçiyor. Güney Kore Dışişleri Bakanlığı da Kwon’un pasaportunu iptal etmek için çalışmalara başladı. Ancak yetkililerin Kwon’u yakalamak için Interpol (Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı) ile işbirliği yapmayı planladıkları söylendi. Gelişmelerden kısa bir süre sonra Interpol, Du Kwon’u Kırmızı Bülten Listesine dahil etti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın