medyauzmani.com

Güney Kore Teknoloji Bakanlığı Metaverse için mevzuat önerdi

Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakanlığı (MSIT), geleneksel video oyunları için geçerli olan yasaları Metaverse’e artık uygulamamayı planladığını duyurdu. Bakanlık, büyümeye ve gelişmeye devam eden ekosistem büyümesini teşvik etmek için yeni yönergeler yayınlamaya karar verdi.

Güney Kore, şirket içi bir Metaverse oluşturmak için 200 milyon dolar yatırım yaparak Web3 ve Metaverse’e olan ilgisini gösterdi. Ek olarak, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı, eski düzenlemeleri uygulamaya çalışmanın yeni ekosistemlerin büyümesini engellediğini belirtti.

Ulaştırma ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Ulusal Veri Politikası Komitesi’nin ilk toplantısında, “Mevcut yasalarla yeni bir ekosistemi düzenleme hatasına düşmeyeceğiz” dedi. Ayrıca, Metaverse’in bir video oyunu olarak sınıflandırılması konusunda tartışmalar devam etmektedir.

Bakanlık, Metaverse, otonom sürüş ve otonom yayın platformları (OTT) dahil olmak üzere yeni endüstrilerin yeni düzenlemeler gerektirdiğine karar verdi. Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı, yasal ve kurumsal kusurları ve endüstriyel büyümeyi engelleme potansiyeli nedeniyle Metaverse ile ilgili bazı endişelerini dile getirdi. Yasanın güncellenmesi fikrine ilişkin basın açıklamasında şu cümlelere yer verildi:

“Rasyonel ve tutarlı organizasyonla ilgili yasaları çıkarın, oyun endüstrisi için yönergeler oluşturun ve Metaverse’leri sınıflandırın ve ayrıca özel Metaverse yasalarını yürürlüğe koyun, vb.”

Ulusal Meclis üyeleri, Web3 endüstrisini desteklemek için Metaverse Endüstri Teşvik Yasası’nı yürürlüğe koymak için 1 Eylül’de resmi bir teklifi onayladı.

Güney Koreli yetkililer yeni teknolojilerin büyümesini desteklerken, Terra ekosisteminin yöneticilerine baskı yapmaya devam ediyor.

Güney Koreli savcılar, Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un, yatırımcıları LUNA ve USTC fiyatlarının birlikte düşebileceği konusunda uyarmayarak yatırımcıları dolandırdığını iddia ediyor.

Sonuç olarak savcılar, Kwon ve diğer Tira çalışanlarının pasaportlarının iptal edilmesi için ilgili makamlara başvurdu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın