medyauzmani.com

Haftanın en önemli kripto para haberleri | 26 Eylül

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta boyunca 18.600 $ – 20.400 $ arasında dalgalandı. 26 Eylül Pazartesi günü 18.800 dolar civarında haftaya giren Bitcoin, 18 Eylül’den bu yana ilk kez Salı günü tekrar 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. En son zincir içi verilere göre, BTC fiyatının son iki yılın en düşük seviyesini test etmesi ve en eski Bitcoin’lerin bazılarının 10 yıllık hazırda bekletme modundan sonra yeniden aktif hale geldiği haberleri ile fiyat aynı gün tekrar 20.000 dolar seviyesini kaybetti. Çarşamba günü 2.000 dolar düşüşle başlayan Bitcoin fiyatı 1.8461 dolara düştü ve önümüzdeki dönemde 12.000 dolara düşeceği yönünde haberler geldi. Perşembe günü 19.000 dolarda seyreden kripto para birimi, analistlerin yeni bir aşağı yönlü dalgadan önce fiyatın 20.000 doları geçeceğini tahmin etmesiyle haftanın son gününde günlük direnç seviyesine geri döndü. Öte yandan, Bitcoin madencilik zorluğu, 28 Eylül’deki son otomatik düzeltmede %2,14 düşerek Temmuz ayından bu yana ilk düşüşünü kaydetti. Haftayı 19.300 dolar civarında kapatan BTC, yazı yazılırken borsalarda 19.287 dolardan işlem görüyor.

CoinMarketCap verilerine göre, bu raporun yazıldığı sırada, kripto para piyasasının toplam değeri 934,116 milyon dolar civarında ve Bitcoin’in piyasa hakimiyet oranı yüzde 39,5 olarak hesaplandı.

Haftayı 1.200-1.400 dolar civarında geçiren Ethereum’un (ETH) piyasa hakimiyet oranı %17,2.

26 Eylül Pazartesi ile 2 Ekim Pazar arasında kripto para dünyasında dikkat çeken haberlerin kısa özetleri:

Kişisel bir cüzdan adresinden yaklaşık bir milyon dolar çalındı

Başka bir özel cüzdan adresi, bu yıl 1,6 milyar dolardan fazla kaybeden merkezi olmayan finans (DeFi) topluluğunun kurbanlarına katıldı.

Blockchain güvenlik firması peckShield tarafından yayınlanan bir uyarıda, Profanity adlı özel bir Ethereum cüzdan adres oluşturucusunda oluşturulan bir adresten toplam değeri 950.000 $ olan 732 ETH çalan bir bilgisayar korsanı tespit edildi.

Do Kwon Tutuklama Emrinin Ardından, 3.313 Bitcoin Aktarıldı

Seul’deki bir mahkemenin ardından Güney Kore, geçen yıl kripto para piyasasından 40 milyar dolardan fazla parayı silen Terra’nın kurucu ortağı Luna Do Kwon için tutuklama emri çıkardıktan sonra, Luna Foundation Guard (LFG) iki büyük kripto para borsası emri verdi. Büyük miktarda Bitcoin transfer edildiği belirlendi. Paylaşılan bilgilere göre, tutuklama emri çıkarıldıktan kısa bir süre sonra Binance’den KuCoin ve OKX’e toplam 3.313 bitcoin gönderildi. Aktarıldığı günkü döviz kurlarına göre söz konusu Bitcoin miktarının 67 milyon dolara tekabül ettiği de doğrulandı.

MasterCard, Bored Ape ve Monbirds sahiplerine banka kartı verecek

Ana Kart Kredi Kartı; Belirli NFT kombinasyonlarının avatarlarına sahip kullanıcıların ödeme kartlarını bu avatarlarla kaplamasına izin veren NFT banka kartlarını piyasaya sürdü.

Banka kartları, Avrupa kripto para borsası Hi ile işbirliği içinde 26 Eylül Pazartesi günü kullanıma sunuldu. NFT’li yeni banka kartlarının ancak onaylandıktan sonra Gold üyeler tarafından tahsis edilebileceğini belirtti.

NFT’ler İstanbul Blockchain Haftası’nın ilk gününü renklendirecek

İstanbul Blockchain Haftası organizatörü EAK Digital, etkinliğin dijital dünyanın en heyecan verici konularından biri olan NFT’ler ile kapılarını açacağını duyurdu. 14-17 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek etkinliğin ilk gününde ziyaretçilerin NFT sergi alanında heyecan verici NFT koleksiyonlarını inceleme fırsatı bulacağını belirtti. Ayrıca, 14 Kasım’da NFT Günü kapsamında NFT’lerin bugünü ve geleceğinin tartışılacağını belirtti.

Meta, Facebook ve Instagram’a NFT çapraz gönderimi sunuyor

Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta, dijital sanat girişimiyle ilgili bir gelişmeyi daha duyurdu. Bugünden itibaren her iki platformdaki tüm kullanıcılar 100 ülkede cüzdan bağlayabilecek ve NFT paylaşabilecek.

Bitcoin ATM’lerinin sayısı ilk kez düştü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı, ayı piyasasının uzun süredir devam eden bir domino etkisi olan Eylül 2022’de tarihte ilk kez küresel olarak düştü. Bu durumun esas olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki durgunluktan kaynaklandığına inanılıyor.

Solana, 6 saatlik kesintinin ardından yeniden etkinleştirildi

Geçen yıl yaşadığı ağ kesintileriyle sıkça gündeme gelen Solana blok zinciri, 6 saatlik bir kesintinin ardından yeniden canlandırıldı. Solana’nın resmi Twitter hesabı, birkaç saatlik kesintinin ardından ağın başarıyla yeniden başlatıldığını belirtti. Ayrıca ağ geliştiricilerinin, hizmetleri tekrar kullanılabilir hale getirmek için müşterilere birkaç saat boyunca hizmetleri geri yüklemeye devam edeceği de doğrulandı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın