medyauzmani.com

Hasbro ve Avis düşüşte; Ecolab yükselişte Yazar Investing.com


© Reuters

Investing.com — ABD’deki başlıca hisse senedi endeksleri, beklenenden daha yüksek enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından Salı günü düştü ve bu da Federal Rezerv’in 2024 yılının başlarında faiz oranlarını düşürme olasılığını azalttı.

İşte bugün ABD hisse senetlerindeki en önemli hareketlerden bazıları:

The Coca-Cola (IS:) Company (KO) hisseleri, şirketin belirli kalemlerden arındırılmış yıllık gelir artışının %6 ila %7 arasında olacağı tahmininde bulunmasının ardından %1 düştü. Bu tahmin, Bloomberg ortalama tahmini olan %5,9’dan biraz daha yüksek, ancak 2023’te kaydedilene kıyasla daha yavaş bir büyüme oranını temsil ediyor.

Biogen Inc. (BIIB) hisseleri, biyoteknoloji firmasının piyasa beklentilerinin altında kalan üç aylık kazanç ve gelir açıklamasının ardından %6 oranında düştü.

Hasbro, Inc. (HAS), oyuncak ve masa oyunu şirketinin dördüncü mali çeyrek için piyasa konsensüs rakamlarını karşılamayan kazanç ve gelir bildirmesinin ardından hisse fiyatının %7 düştüğünü gördü.

Arista Networks, Inc. (ANET) hisseleri, ağ ekipmanları üreten şirketin ilk çeyrek için analistlerin beklentilerinin altında bir kar marjı tahmini sunmasının ardından %4,5 oranında geriledi.

Datadog, Inc. (DDOG) hisseleri, bulut tabanlı izleme ve analiz platformu şirketinin beklentilerin altında kalan bir yıllık kazanç tahmini vermesinin ardından %2,8 düştü.

JetBlue Airways Corporation (JBLU) hisseleri, yatırımcı Carl Icahn’ın havayolu şirketindeki %9,91’lik hissesini açıklamasının ardından %14 oranında artış gösterdi. Icahn ayrıca, havayolu şirketinin yönetim kurulunda potansiyel olarak koltuk edinme konusunda şirket yönetimiyle yaptığı görüşmelerden de bahsetti.

Ecolab Inc. (ECL) hisseleri, şirketin analistlerin tahminlerini aşan ilk çeyrek hisse başına kazanç tahminini takiben %8 oranında yükseldi. Şirket yönetimi bir yıl daha güçlü performans bekliyor.

Moody’s Corporation (MCO) hisseleri, iş hizmetleri şirketinin, özellikle beklenenden daha az olan faaliyet marjı nedeniyle tahminlerin altında kalan hisse başına kazanç bildirmesinin ardından %6 oranında düştü.

Marriott International, Inc. (MAR) hisseleri, otel şirketinin dördüncü çeyrek için tahminlerin altında gelir açıklamasının ve analistlerin hayal kırıklığı yarattığı bir tahmin sunmasının ardından %5,75 düştü.

ZoomInfo Technologies Inc. (ZI) hisseleri, altyapı yazılım şirketinin analistlerin beklentilerini aşan dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklamasının ve ilk çeyrek ve tüm yıl için olumlu bir öngörüde bulunmasının ardından %12 oranında yükseldi. Analistlerin kazanç raporu öncesinde beklentileri düşüktü.

Avis Budget Group Inc. (CAR) hisseleri, araç kiralama şirketinin 2023’ün son çeyreği için piyasa tahminlerini karşılamayan çeyreklik gelir bildirmesinin ardından %19 düştü.

Zoetis Inc. (ZTS) hisseleri, hayvan sağlığı şirketinin analistlerin tahminlerinin altında kalan dördüncü çeyrek kazançlarını açıklamasının ardından %4 düştü. Şirket ayrıca beklentileri karşılamayan hisse başına tam yıl kazanç öngörüsünde bulundu.

WESCO International, Inc. (WCC) hisseleri, elektrik dağıtım şirketinin analistler arasındaki konsensüsün önemli ölçüde altında kalan çeyrek için hisse başına kazanç ve gelir bildirmesinin ardından %23 oranında değer kaybetti. Kazanç açıklamasının ardından, şirketin hisseleri finansal analistler tarafından hızla düşürüldü.

Louis Juricic tarafından yapılan ek haber

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın