medyauzmani.com

Hindistan, Bitcoin ve Tether dahil bazı kripto para birimlerini dondurdu

Hindistan İcra Müdürlüğü, Kripto Para Aklama Yasası (PMLA) kapsamında iki kripto para birimini dondurduğunu açıkladı. Duyuruda, Wazirx (WRX) tokeni ve 4 milyon 764 bin INR değerinde USDT’nin dondurulduğu bildirildi. Vakıf, 2021 yılında mobil oyun “E-nuggets” hakkında kara para aklama soruşturması başlatmıştı. Bu adım, soruşturma kapsamında atılmıştı.

iletilen ayrıntılara göre; Elektronik külçeler Aamir Khan tarafından piyasaya sürüldü. Yönetici, oyunun kullanıcıları dolandırmak için tasarlandığını belirtti. Soruşturma, Khan’ın uygulama aracılığıyla kullanıcılardan büyük miktarda para topladığını ve bu fonları bir kripto para birimi değişimi yoluyla başka bir yere aktardığını ortaya koydu. Ayrıca mülkiyeti Amir Khan ve ortakları tarafından belirlenen Wazirx Exchange cüzdanındaki 4.764 bin Rs’lik kripto fonu, İcra Müdürlüğü tarafından donduruldu.

Binance borsasında 85 bitcoin donduruldu

Vakıf ayrıca, Aamir Khan için daha önce yapılan aramalarda Khan’ın evinde bir miktar nakit bulduklarını ve bu fonlara el koyduklarını belirtti. Benzer şekilde, Binance borsasında 1 milyon dolar değerinde yaklaşık 85 bitcoin ve 674.255 de donduruldu. Bir önceki duyuruda, yönetici direktör Binance borsasında 77 bitcoini dondurduğunu belirtti. Yapılan son açıklama, buna ek olarak 8 bitcoinin daha dondurulduğunu gösterdi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın