medyauzmani.com

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası bugün nasıl başladı? Investing.com tarafından

© Reuters

Investing.com – Endeks dün kapanışa yaklaşırken %0,76 artışla 3.484,42 puandan günü kapattı.

BİST 100 endeksi yeni güne alıcılarla başladı ve %1 artışla 3.519,85 puandan açıldı. Sektör bazında açılışta ve %1,5’lik artışla güne ortalamanın üzerinde başladı. Türk Telekomünikasyon A.Ş. (), ayrıca açılışta %1’lik bir kazanç elde etti.

Güne negatif başlayan sektörel endeks bulunmazken, en az talep gören hisse senetleri %0,3 artışla açılışta yer aldı.

Olumlu açılışın ardından Gillick Halat ( ), Palatasiller ( ) ve Shaker Financial Keralama A. () en yüksek değer artışına sahipti. En çok düşüş gösterenler Info Investment (), Ersan Shopping Services () ve Atlantis Investment Holding () ile hepsi taban fiyata yakın işlem gördü.

Günün erken saatlerinde Mavi Giyim ( ) ve Gözde Girişim ( ) BİST 100’de %4 artışla yer aldı. Pegasus (), Türk Hava Yolları () ve İş Leasing () hisseleri BİST 100’de %1’den fazla düşüşle en çok değer kaybeden hisseler oldu.

Dış piyasalarda açık olan Asya endeksleri sabah saatlerinde hafif hareketlilik yaşadı. ABD endeksleri dün hafif negatif kapandı. , %0.25, %0.14, %0.2.

Öte yandan, Avrupa borsaları açılışta alıcı olarak görüldü. Sabah seansında %0.67 yükseldi. ABD vadeli işlem endeksleri hafif satmaya devam ederken, Avrupa vadeli işlem endeksleri olumlu seyrini sürdürdü.

Yazarı: Günay Caymaz

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın