medyauzmani.com

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası bugün nasıl başladı? Investing.com tarafından


Investing.com – Endeks haftanın son iş gününe %2 kazanç sağladıktan sonra %0,27 artışla 3.563,59 puandan başladı ve dün günü 3.553 puandan kapattı.

Sektörel bazda ise günün ilk saatinde güne değer artışı ile başlayan sektörler ortalamanın üzerinde seyretti.

Endeks açılışta yaklaşık %1 düşüşle en fazla düşüş olurken, güne başlayan diğer sektörler negatifti.

BİST 100 Endeksi’nde işlem gören hisselerden Hektaş (), sermaye artırımı talebinin onaylanmasının ardından günün ilk saatinde en yüksek fiyattan işlem görerek 69,2 TL’ye yükseldi. Bagfaş ( ) ve Çemtaş ( ) ise BİST 100’de %6 değer artışı ile dikkat çeken diğer hisseler oldu.

Smart Güneş (), Trabzonspor () ve Halkbank () sabah seansının erken saatlerinde endekste en çok değer kaybeden hisseler oldu.

Bursa İstanbul’da, Akırıçı (IS:), Aselsan () ve plastik harita () Güne en yüksek değerle başlayan diğer hisseler yükselişteydi. Ersan Alışveriş Hizmetleri () açılışta taban fiyata yakın işlem görmeye devam ediyor. Zorlu Enerji (İS 🙂 ve Info Yatırım (İS 🙂 en çok değer kaybeden hisseler olarak kayıtlara geçti.

Dışarıda Asya piyasası sabah saatlerinde satıcılarla birlikte hareketlendi. Dün ABD endeksleri %1 aralığında kapandı. Durgunluk risklerine rağmen, Fed yetkililerinin devam eden iyimser yorumları risk iştahını azalttı ve bugün ABD tarım dışı istihdam verileri yurtdışında izlenecek.

Avrupa borsaları da haftanın son iş gününe hafif negatif başladı. Yabancı vadeli endekslerde karışık bir yol var. Sabah, ABD vadelileri negatifti, Avrupa vadelileri ise yatay seyrediyordu.

Yazarı: Günay Caymaz

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın