medyauzmani.com

Jefferies, güçlü gelir ve FAVÖK artış tahmini nedeniyle TKO Holdings’i Satın Al tavsiyesiyle kapsamaya başladı Yazar Investing.com


© Reuters.

Jefferies analistleri, TKO Group Holdings (TKO) için araştırma kapsamı sağlamaya başladılar, Satın Al tavsiyesi verdiler ve 120 $ hedef hisse fiyatı belirlediler.

Bu hedef hisse fiyatı, TKO’nun Cuma günkü son kapanış fiyatına göre yaklaşık %40’lık bir potansiyel artışa işaret ediyor.

Eylül 2023’te Ultimate Fighting Championship (UFC), World Wrestling Entertainment (WWE) ile 21,4 milyar dolar değerinde bir işlemle birleşti ve TKO Holdings adında dövüş sporları ve eğlence için birleşik bir kuruluş oluşturuldu.

İki şirketin birleşmesinin ardından TKO Holdings New York Borsasında işlem görmeye başladı.

“Her iki kuruluşun birleşmesiyle, yenilenen medya hakları anlaşmaları ve birleşik operasyonel verimlilikler yoluyla önemli bir gelir artışı (yılda yaklaşık düşük çift haneli yüzde) ve FAVÖK artışı (yılda yaklaşık yüksek onlu yüzde) elde edeceklerini tahmin ediyoruz. Bunlar arasında bilet satışlarının optimize edilmesi, taraftar topluluklarının birleştirilmesi, sponsorluk anlaşmalarının geliştirilmesi ve maliyet tasarruflarının (yılda yaklaşık 100 milyon dolar) gerçekleştirilmesi yer alıyor.”

UFC’yi önde gelen bir eğlence kuruluşu olarak görüyorlar ve güçlü büyüme trendini sürdürmesini ve yüksek kâr marjlarını korumasını bekliyorlar.

Bu büyüme potansiyelini, medya haklarının genişletilmesi olasılığına, artan sponsorluk anlaşmalarına ve canlı etkinliklerinin popülerliğine bağlıyorlar.

Jefferies analistleri, WWE’nin artık grubun bir parçası olması, dünya çapında 1,2 milyardan fazla hayran kitlesine sahip olması ve ilgi çekici içerikler yaratmasıyla birlikte, biraz daha düşük kar marjlarına sahip olsa da (UFC’nin tahmini %60’ına karşılık yaklaşık %40), deneyimli liderlik ekibinin önümüzdeki birkaç yıl içinde önemli gelir artışları sağlayacağına, kar marjlarını iyileştireceğine ve önemli miktarda serbest nakit akışı (FCF) üreteceğine inanıyor.

TKO’nun hisse fiyatı Pazartesi günü piyasa öncesi işlemlerde %1,25 oranında arttı.

Bu makale yapay zeka teknolojisinin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın