medyauzmani.com

Joby Aviation’ın Hisse Fiyatında Bugün Yaşanan Artışa Ne Sebep Oldu? Yazar Investing.com


© Reuters.

Joby Aviation (NYSE:) hisseleri Pazartesi günü piyasa açılmadan önceki işlem seansında %4,2’nin üzerinde artış gösterdi. Hisse senedinin değeri Cuma günü işlem sonuna kadar yaklaşık %4 oranında geriledi.

Bugün hisse fiyatındaki artış, dikey kalkış ve iniş yapabilen elektrikli uçak (EVTOL) üreticisinin Pazar günü Dubai Yol ve Ulaşım Otoritesi ile bir sözleşme imzaladığını duyurmasının ardından gerçekleşti. Bu sözleşme, şirkete Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde altı yıl süreyle hava taksi hizmetleri işletme yetkisi veriyor.

Şirket, hava taksi hizmetlerini 2026 yılının başında başlatmayı beklerken, 2025 yılında daha erken faaliyete geçmeyi hedefliyor. Joby Aviation, Yol ve Ulaşım Otoritesi’nin bu yeni hizmetin kurulmasına yardımcı olmak için mali destek de dahil olmak üzere çeşitli yardımlar sağlayacağını belirtti.

Joby Aviation’ın kurucusu ve CEO’su JoeBen Bevirt, “Bugün imzalanan önemli sözleşme, bir hava taksi hizmeti başlatmak için gereken üç temel bileşeni yerine getiriyor: operasyonlara başlamak için net bir rota, kararlı ortaklarla stratejik olarak konumlandırılmış bir altyapı ve önemli yolculuklar gerçekleştirme kapasitesine ve uçuş menziline sahip bir uçak” dedi.

Ayrıca şirket Dubai’nin Skyports’u ile bir ortaklık kurdu. Bu ortak, Joby Aviation’ın elektrikli uçaklarına hizmet vermek üzere Dubai’de dört yeni tesis inşa edecek ve yönetecek.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın