medyauzmani.com

Kabuksuz fındık alımları 22 Ağustos’ta başlayacak – Popüler Ekonomi

TMO’dan yapılan açıklamada, fındık piyasalarında istikrarın sağlanması, üreticilerin pazarlama sorunlarının çözülmesi ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 30 Temmuz’da kabuklu fındığın ortalama alım fiyatının açıklandığı hatırlatıldı. Depolama ve finansman ihtiyaçları.

TMO’ya ilk etapta 22 Ağustos’ta alıma başlayacak olan 11 noktada kabuklu fındık satmak isteyen üreticiler için tarihin bugünden yapılacağı belirtilirken, alım noktası sayısının da artırılacağı bildirildi. hasat durumuna bağlı olarak 50 puana yükseldi.

Satın alma kriterlerine dikkat etmek önemlidir

TMO’nun fiziksel analizli kabuksuz fındık alımı yapacağı açıklamada, “Üreticilerimizin ürünlerini belirlenen standartlara göre hazırlayarak randevu aldıkları gün alım noktalarına getirmeleri önemli. nem oranı 6,5’e kadar Sert iç fındık oranı yüzde 40 ve üzeri Buruşuk iç fındık oranı yüzde 10 ve altı Çürük ve hasarlı iç fındık oranı yüzde 3 veya daha az Yabancı madde oranı (taş, toprak vb.) ) Yüzde 0,5 veya daha az, kırılmış, kırılmış ve kabukları soyulmuş fındık İçi yüzde 5 veya daha az olan fındık satın alınacaktır. Kullanılan ifadeler.

Ürünleri kurutmaya dikkat edin

Açıklamada, eski yıl mahsulleri ile eski ve yeni yıl mahsullerinin karışımı olan ürünlerin satın alınmayacağı, üreticilerimizin de sorun yaşamamaları için ürünlerini kurutmaya azami özen göstermeleri gerektiği vurgulandı. nem nedeniyle. Ürünleri TMO’ya teslim ederken. Tedarikte uygulanacak maksimum nem oranı bu yıl yüzde 6,5’e çıkarıldı. Bilgi gönderildi.

Açıklamada, üreticilerin tarım ve ormancılık il müdürlükleri ile iletişime geçerek ürünlerini TMO alım noktalarına tarihte getirerek 2022 Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) bilgilerini güncellemelerinin önemli olduğunu belirtti. Bir tarih belirlediler.

“Ürün 21 gün içinde ödenecek. Üreticiler randevularını online olarak veya TMO tesislerine başvurarak alabilecekler. Satın almalarda üreticinin memnuniyet garantisi ve arıza giderme ön plandadır ve bu kapsamda üreticilerimiz 0312416 numaralı telefondan iletişime geçmiştir. 34 10 (8 Hat) fındık alımları hakkında bilgi alabilecektir.2022/2023 dönemi için kabuklu fındık alımının ülkemize ve üreticilerimize hayırlı olmasını ve bereketli kazançlar getirmesini temenni ederiz.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın