medyauzmani.com

Kerrisdale Capital’in Altimmune’a karşı bahis oynamasının ardından Altimmune hisselerinin değeri hızla düştü Yazar Investing.com


© Reuters.

Altimmune (ALT) hisseleri, Kerrisdale Capital’in şirketin hisselerinde kısa pozisyon aldığını açıklamasının ardından Salı günü düşüşe geçti.

Kerrisdale Capital, ilaç firmasındaki yatırımcıların hayal kırıklığı yaratan bir sürprize hazırlanmaları gerektiğini belirtiyor. Altimmune’un araştırma verilerinin ayrıntılı bir analizinin, şirketin farmasötik ürününün mevcut pazar liderleri veya şu anda klinik deneylerden geçen diğer GLP-1 reseptör agonistleri ile rekabet etme olasılığının düşük olduğunu gösterdiğini iddia ediyorlar.

Kerrisdale Capital, “Hiçbir ciddi potansiyel ortağın yüz milyonlarca dolar yatırım yapmaya ve açıkça uygulanabilir olmayan bir ürün için yıllarını klinik deneylere adamaya istekli olmayacağına inanıyoruz” diyor.

Yatırım araştırma şirketi raporunda Altimmune’un yönetici ekibini de eleştirerek, ekibin Novo Nordisk veya Eli Lilly gibi şirketler karşısında rekabet avantajı elde etmeye çalışırken önemli zorluklarla karşılaşacağını ileri sürdü.

ALT hisseleri %14’ün üzerinde değer kaybetti ve şu anda hisse başına 9,90 dolardan işlem görüyor. Başlangıçta hisse senedinin fiyatı 8,38 $’a kadar düşmüştü.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın