medyauzmani.com

KeyBanc, nakit endişeleri nedeniyle Big Lots’ta Sektör Ağırlığını koruyor Yazar Investing.com


© Reuters.

Pazartesi günü KeyBanc, şirketin dördüncü çeyrek performansına ilişkin ön yorumlarının ardından Big Lots (NYSE:BIG) hisseleri üzerindeki Sektör Ağırlık notunu korudu. Perakendeci, karşılaştırılabilir mağaza satışları, brüt kar marjı, işletme giderleri ve envanter seviyelerinin önceki beklentilerle uyumlu olmasının beklendiğini belirtti. Big Lots, çeyrek boyunca envanter azaltımından 100 milyon doların üzerinde nakit elde ettiğini ve bunun kısmen borcu azaltmak için kullanıldığını bildirdi.

Şirket nakit sıkıntısı yaşıyor, ancak yönetim satışlar ve FAVÖK’teki potansiyel iyileşmeler konusunda iyimserliğini koruyor. Ayrıca Big Lots, gerektiğinde tasfiye edilebilecek 100 milyon ila 150 milyon dolarlık başka varlıklar da tespit etti. Bu olumlu adımlara rağmen KeyBanc, özellikle Big Lots’un evle ilgili kategorileri olmak üzere yakın vadeli tüketici ortamına ilişkin temkinli olduğunu ifade etti.

KeyBanc, Big Lots için tahminlerini hafifçe değiştirerek, duyuru öncesi detaylara dayanarak tahmine ince ayar yaptı. Perakendecinin nakit akışını ve borçlarını yönetme çabalarının yanı sıra yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi, navlun maliyetlerinde beklenen düşüş ve verimlilik girişimleri şirket için fırsatlar sunuyor. Bununla birlikte, belirsiz tüketici ortamı Big Lots’un finansal sağlığı için risk oluşturmaya devam ediyor ve firmanın temkinli duruşuna neden oluyor.

InvestingPro İçgörüleri

Big Lots (NYSE:BIG) zorlu bir perakende ortamında ilerlerken, InvestingPro’nun verileri şirketin mali durumunun altını çiziyor. Piyasa değeri şu anda 109,48 milyon dolar gibi mütevazı bir seviyede bulunuyor ve bu da yatırımcıların şirketin değerine ilişkin değerlendirmelerini yansıtıyor. Makalede bahsedilen nakit akışını yönetme çabalarına rağmen Big Lots, InvestingPro İpuçları’ndan birinde vurgulandığı gibi yatırımcılar için önemli bir husus olan önemli bir borç yüküyle faaliyet gösteriyor. Bu durum, 2024 yılının 3. çeyreği itibariyle son on iki ay için -0,31 olan negatif F/K oranıyla daha da artıyor ve şirketin şu anda kârlı olmadığını gösteriyor.

Şirketin dördüncü çeyrek performansına ilişkin ön yorumlarıyla uyumlu olan bir başka InvestingPro İpucu da cari yılda beklenen satış düşüşüdür. Bu durum, 2024 yılının 3. çeyreği itibarıyla son on iki ayda %14,57 oranında azaldığı bildirilen gelir artışıyla uyumludur. Ayrıca, hisse senedi 1 aylık fiyat toplam getirisi -%15,99 ve 6 aylık getirisi -%36,94 ile önemli bir fiyat oynaklığı yaşadı, ancak son üç ayda %43,7’lik bir getiri ile güçlü bir toparlanma gösterdi. Temettü verimi %22,39 ile oldukça yüksektir ve özellikle Big Lots’un 10 yıl üst üste temettü ödemelerini sürdürdüğü düşünüldüğünde gelir odaklı yatırımcılar için cazip olabilir.

Daha fazla bilgi arayan yatırımcılar için, Big Lots’un finansal sağlığı ve gelecek beklentileri hakkında daha derin bir analiz sağlayan 17 InvestingPro İpucu daha mevcut. Okuyucular PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirim kazanabilir ve borsanın karmaşıklığı içinde gezinmek için daha kapsamlı bir yatırım aracı elde edebilirler.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın