medyauzmani.com

Kırmızı bültenle aranan Do Kwon saklanmadığını söyledi!

Güney Koreli yetkililer tarafından nerede olduğu bilinmeyen ve aranan Terra kurucu ortağı Do Kwon, olası yasal işlem nedeniyle rutinini değiştirmediğini söyledi.

Do Kwon 26 Eylül Pazartesi günü tweet attı, Interpol’ün kendisine “kırmızı bülten” vermesine rağmen, Crypto Twitter üyelerinin – ülke veya şehir belirtmeden – son birkaç hafta içinde onu caddede veya alışveriş merkezinde yürürken görmüş olabileceğini söyledi. Söylemek. Interpol, Kwon’un “bulunacağını ve geçici olarak gözaltına alınacağını” bildirdi. […] Adını iade, iade veya benzeri yasal işlemler bekleyenler listesinde görmüyor. Söylemek. Kwon, tüm isimlerin açıklanmadığını da sözlerine ekledi.

Kwon ayrıca, “Şu anda oturma odamda oturuyorum, saklanmak için herhangi bir çaba göstermiyor, kod yazıyorum” dedi.

kaynak: heyecan

Güney Kore’de tutuklanma ve yargılanma ihtimaliyle karşı karşıya kalan Kwon, sosyal medyada aktif olmaya devam ediyor. Terra Do Kwon’un kurucu ortağı, tutuklama emri çıkarıldığında Twitter’da Singapurlu olarak konumunu gösterdi. Ancak Reuters’in 17 Eylül tarihli haberinde Kwon’un artık ülkede olmayabileceği belirtildi. Do Kwon Güney Kore vatandaşıdır. Güney Kore’de bazı istisnalar dışında çifte vatandaşlığa izin verilmiyor, ancak Kwon’un birden fazla pasaportu olup olmadığı bilinmiyor.

Kwon, Terraform Labs ile olan ilişkisi nedeniyle kripto alanında önde gelen bir figür haline geldi ve başlangıçta TerraUSD (UST) olarak adlandırılan algoritmik stabilcoin TerraUSD Classic (USTC), bir konuda dolar sabitini neredeyse sıfıra kaybettiğinde Güney Koreli yetkililerin dikkatini çekti. haftalar. Terra Classic (LUNC) fiyatı, Celsius gibi çeşitli platformların likidite sorunları yaşamasıyla düşüşte.

Do Kwon, Terra ve şirketin bazı çalışanları Güney Koreli yetkililer tarafından soruşturmanın hedefiydi. Yetkililer geçtiğimiz Temmuz ayında kripto borsası Gopax, Coinone, Upbit, Bithumb ve Korbit’in ofislerine baskın düzenlemişti. Bir Güney Kore mahkemesi daha sonra Kwon ve Terra ile bağlantılı beş kişi için sermaye piyasası yasalarını ihlal ettikleri iddiasıyla tutuklama emri çıkardı.

Kwon ayrıca 17 Eylül’de, Singapur Polisi’nin (SPF) Terra’nın kurucu ortağının şehir devletinde olmadığını söyledikten sonra “kaçmadığını veya kaçışa benzer bir şey yapmadığını” tweetledi. Bir Interpol kırmızı bülteni, Kwon’un yalnızca bulunduğu yer yerel kolluk kuvvetleri tarafından bulunursa gözaltına alınmasını talep edebilir.

kaynak: heyecan

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın