medyauzmani.com

Kripto endüstrisi, Bitcoin 20.000 dolara ulaştığında büyük bir şoktan korkuyor

Bitcoin kilit seviyenin üzerinde kalmak için mücadele etse de, yatırımcılar büyük kripto oyuncularının piyasa şoklarına neden olabileceğinden endişe ettikleri için Pazartesi günü 20.000 dolarda kaldı.

Dünyanın en büyük kripto para birimi BitcoinLondra’da işlem gördüğü ilk saatlerde 20.000$’lık sembolik seviyenin altında satış yapıyordu (2017 öncesi en yüksek performansı).

Bitcoin Cumartesi günü 17.592,78 dolara düştü ve Aralık 2020’den bu yana ilk kez 20.000 doların altına düştü. Kripto para birimi endüstrisinin son çöküşünde bu yıl değerinin yaklaşık %60’ını ve yalnızca bu ay %37’sini kaybetti.

Düşüşü, büyük şirketlerdeki birçok sorunu takip ediyor. Piyasa oyuncuları, bazı kripto yatırımcılarının kayıpları karşılamak için varlıklarını satmak zorunda kalması nedeniyle daha fazla düşüşün etkisi olabileceğini söyledi.

Crypto hedge fonu Three Arrows Capital, Wall Street Journal raporunda, varlıkların satışı ve başka bir şirketle kurtarma dahil olmak üzere seçeneklere baktığını söyledi. Asya merkezli Babel Finance, askıya almayı askıya alacağını söyledi.

ABD merkezli Celsius Network, bu ay müşterilere indirim sunmayı bırakacağını söyledi. Pazartesi günü bir Bloomberg gönderisinde Celsius, düzenleyiciler ve yetkililerle çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Kripto likidite sağlayıcısı B2C2’den Adam Farthing, “2008’e çok benziyor çünkü iflaslar ve tasfiyeler bir domino etkisi olabilir” dedi.

Genellikle Bitcoin ile ticaret yapan altcoinler de zarar gördü. Ethereumhafta sonunda sembolik seviyesi olan 1.000$’ın altına düştükten sonra 1.0752$’da tutuyor.

ABD hisse senetleri artan faiz oranları ve kötüleşen bir durgunluk korkuları arasında iki yılın en büyük haftalık düşüşüne düştüğü için kripto piyasalarındaki düşüş durgunlukla aynı zamana denk geldi.

Bitcoin’in hareketleri, teknoloji hisseleri gibi diğer riskli varlıklara benzer bir model izleme eğilimindedir.

Coinmarketcap fiyat sitesine göre, toplam kripto piyasası değeri, Kasım 2021’de 2,9 trilyon dolara ulaştıktan sonra 877 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Sabit bir değere sahip olacak şekilde tasarlanmış bir kripto türü olan stablecoinlerin düşüşü de yatırımcıların tüm şirketlerden para çektiğini gösteriyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın