medyauzmani.com

“Kwon’un davası siyasi bir hal aldı.”

Terra blok zincirinin (LUNA) arkasındaki şirket olan Terraform Labs, Güney Kore’nin Do Kwon aleyhine açtığı davanın siyasi hale geldiğini ve savcıların kamuoyu baskısına yanıt olarak menkul kıymet tanımını genişlettiğini iddia ediyor.

Terraform Labs sözcüsü 28 Eylül Çarşamba günü The Wall Street Journal’a verdiği demeçte, “Bu davanın son derece politik hale geldiğine ve Koreli savcıların eylemlerinin adil olmadığına ve Kore yasaları tarafından güvence altına alınan temel hakları korumakta başarısız olduğuna inanıyoruz.”

Güney Koreli savcılar, iki ülkedeki sermaye piyasası yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle 14 Eylül’de Do Kwon için tutuklama emri çıkardı. Ancak, daha çok Terra Luna Classic (LUNC) olarak bilinen Terraform Labs, Terra’nın sermaye piyasası yasalarına göre yasal bir menkul kıymet olmadığına dair bir savunma hazırladı.

Şirket sözcüsü ayrıca, davacıların, şu anda TerraClassicUSD (USTC) olarak bilinen Terra’nın ve onunla ilişkili TerraUSD (UST) istikrarlı algoritmasının çöküşünün neden olduğu yoğun kamuoyu baskısı nedeniyle menkul kıymet tanımını genişlettiğini iddia etti.

“Sektördeki çoğu şirket gibi, Koreli mali yetkililerin son zamanlarda benimsemiş olabileceği yorumlardaki herhangi bir değişikliğe rağmen, Luna Classic’in hiçbir zaman bir menkul kıymet olmadığına inanıyoruz.”

Ancak Terraform Labs, kripto para birimlerinin ve bunları yaratan ve ihraç eden şirketlerin belirsiz düzenleyici konumundan kaynaklandığı için bu iddialarda bulunuyor.

Şu anda, ülkenin sermaye piyasası ve elektronik menkul kıymet sistemleri ve blok zinciri aracılığıyla ihraç edilen standart dışı menkul kıymetler yasal olarak tanınmamaktadır.

Öte yandan Güney Kore, finansal düzenleyicisi Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ile 2022 yılı sonuna kadar menkul kıymet olan tokenler için kılavuzlar hazırlayarak alanı düzenlemeye çalışıyor.

Geçen Mayıs ayında sızdırılan bir hükümet raporu, Güney Kore’nin kripto para yasasını 2024 yılına kadar açıklamayı planladığını ortaya koydu.

Son olarak, Kwon’un şu anda nerede olduğu bilinmiyor ve Terraform Labs, fiziksel güvenliği nedeniyle Do Kwon’un nerede olduğu hakkında bir açıklama yapmadı. Ancak Kwon, Interpol tarafından Kırmızı Bülten’in yayınlanmasından sonra bile gizlemek için hiçbir çaba göstermediğine dair açıklamalar yaptı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın