medyauzmani.com

Leidos, savunma zammı nedeniyle 2024 kârını konsensüsün üzerinde tahmin ediyor Yazar Investing.com


© Reuters.

ABD’nin önde gelen savunma müteahhitlerinden Leidos Holdings Inc, 2024 yılı için tüm yıl kârının Wall Street analistlerinin ortalama beklentilerini aşacağını öngördü ve iyimser hedefini küresel jeopolitik gerilimlerin yaşandığı mevcut ortamda savunma ürünlerine yönelik artan talebe bağladı.

Merkezi Reston, Virginia’da bulunan ve hipersonik silahların geliştirilmesindeki rolüyle bilinen şirket, Pentagon’un artan savunma harcamalarından faydalanmaya hazırlanıyor. Leidos tüm yıl için kâr tahminini hisse başına 7,50 ila 7,90 dolar arasında belirlerken, analistler arasındaki konsensüs hisse başına 7,60 dolar kâr yönündeydi.

Gelir açısından Leidos, 2024 yılında 15,7 milyar dolar ile 16,1 milyar dolar arasında gelir elde etmeyi öngörüyor. LSEG verilerine göre bu tahmin, analistlerin ortalama 15,95 milyar dolar olan beklentilerine de yakın.

Bu olumlu görünümün arka planında, Ukrayna’nın Moskova tarafından işgali ve Asya’da tırmanan jeopolitik gerilimlerin ardından ABD ve müttefiklerinin silah sistemlerine yönelik güçlü talebi yatıyor.

Leidos, şirketin büyüme yörüngesini göstererek, dördüncü çeyrek kârında önemli bir artış olduğunu ve bir önceki yılın aynı çeyreğinde hisse başına 1,29 dolar olan kârın hisse başına 1,67 dolara yükseldiğini bildirdi. Ayrıca şirketin dördüncü çeyrek gelirleri de %7,6’lık bir artışla 3,98 milyar dolara ulaşarak önemli bir yükseliş kaydetti.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın