medyauzmani.com

Luna Coin İncelemesi ve Luna Coin Geleceği

Luna Coin İncelemesi ve Luna Coin GeleceğiVe Kripto para birimi ve finansal uygulamaları kullanan bir Terraform Labs projesi olan Luna, bir algoritma ile ABD dolarına bağlı. Ay para birimi, Bitcoin gibi popüler para birimlerinin oynaklığını azaltmak için çıkarıldı. 2018 yılında Terraform Labs, Güney Kore tarafından kuruldu. Kurucuları, şirketin CEO’su Daniel Shin ve Kwon olarak bilinir. Shane şu anda Terra Chai Partner’da Online Ödeme Hizmetleri Direktörüdür. Kwon, Terra madeni paraları veya diğer ürünlerle desteklenen Luna sinema biletlerini satın almak için Chai hizmetini kullanır.

Terra, Ethereum’a dayalı bir protokol olan küresel bir ödeme yöntemi olarak bir sabit para sistemi kullanır. Diğer para birimlerinin aksine, Terra Luna istikrarlı bir fiyat eğilimini sürdürme eğilimindedir. Birçok yatırımcı fiyatları tahmin edilebilir olduğu için tercih eder. Terra Luna bir blockchain projesi olarak biliniyor ve oluşturulan algoritma sayesinde para birimi ABD doları ve ona bağlı.

Luna Coin İncelemesi ve Luna Coin GeleceğiVe Ethereum veya diğer kripto para birimleri gibi oynaklığa dayalı değildir, ancak mini oyunlar hala mümkündür. Bir anlamda Terra Luna, kripto para birimleri ve diğer geleneksel para birimleri arasında bir köprü kurmuştur. Bir Terra UST almak ve bir Luna yakmak tamamen dengeyle ilgilidir.

LUNA Madeni Para Projesi

Luna Coin İncelemesi ve Luna Coin GeleceğiVe İki büyük kripto para biriminden oluşuyordu, Terra Protokolü, Terra Stable Cryptocurrencies ve LUNA Coin. Terra’daki en büyük stablecoin, teoride ABD dolarına eşit bir fiyata sahip olan USTC’dir. Terra 2.0 ve LUNA madeni paraları, USTC krizinden önce ve hard fork’tan önce LUNA ve UST’ye sahip olanlara yeni blok zincirinde dağıtıldı.

Döviz krizi ayı

LUNA, Mayıs 2022’de fiyat dengesinin USTC tarafının zayıflaması ve tüm kripto pazarını etkilemesi nedeniyle büyük bir kriz yaşadı. Krizden sonra Terra’yı kurtarmak için bir hard fork, LUNA’nın mevcut parası Terra 2.0’ın doğuşuna yol açtı. Sert çataldan önce, LUNA, Terra tarafından verilen stabilcoin kripto para biriminin fiyat dalgalanmalarını kolaylaştıran orijinal yığın madeni paraydı. Hard fork’tan önce, kullanıcılar LUNA coinlerini terra platformunda yakarak USTC gibi stabil kripto para birimleri oluşturabiliyorlardı. Bu önemli değer ve güven kaybından sonra, projenin kurucuları olan önceki LUNA projesi LUNC, Mayıs 2022’de 7.790.000 bloğa gitti ve Terra 2.0 ile yeni bir LUNA blok zinciri oluşturdu.

Hükümet düzensiz Luna krizinden sonra önlem alıyor

Terra LUNA krizi ve karasal hazinelerin oynaklığı, algoritmik stablecoin’in etkinliğine olan güveni azalttı. Bu olaydan sonra dünya çapında birçok ülke, genel olarak stabilcoinleri ve kripto para birimlerini düzenlemek için adımlar atmaya başladı. Olaydan sonra Do Kwon ve şirketi hem Güney Kore’de hem de Amerika Birleşik Devletleri’nde soruşturuldu. Güney Kore’de Do Kwon ve Terra’dan oluşan ekip 80 milyon dolarlık vergi kaçırmakla suçlanıyor. Yetkililer, yeraltı hazinelerini desteklemek ve doları sabit tutmak için BTC satan Terra ekibi hakkında da bir soruşturma başlattı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Terra ve Do Kwon mürettebatı, kara tanklarının durumuyla ilgili soruşturma altında. Güney Kore, kripto para birimini düzenlemek için bir Dijital Varlık Komisyonu kurulduğunu duyurdu. Bu olayla birlikte Çin hükümeti, stablecoin’ler üzerinde daha fazla düzenleme yapılması çağrısında bulundu. Birleşik Krallık Hazinesi, dijital işlem varlıklarıyla uğraşan şirketler için düzenleyici olarak görev yapacak özel bir Finansal Piyasalar Altyapı Otoritesi için yasa çıkardı.

Luna Coin projesinin kurucuları kimlerdir?

Terra (LUNA), 2018 yılında Labs’tan Terra’dan Do Kwon ve Daniel Shin tarafından kuruldu. Ancak, proje çatalı ve USTC tarafında Mayıs 2022’deki bir sıkıntıdan sonra, blok zinciri Terra 2.0 ile ortaya çıktı. Aynı zamanda Terra form Labs’ın CEO’su olan Do Kwon, blockchain alanındaki yatırımları ve girişimleriyle tanınıyor. Daniel Shen, Asya’nın önde gelen ödeme şirketi Project Chain and Terra’nın (LUNA) kurucusu ve CEO’su olarak biliniyor.

Luna madeni para istatistikleri

Terra 2.0 için Terra blok zinciri, çataldan sonra 100.000.000 kopyayı yeniden başlattı. Terra blockchain, kriz ve saldırıdan sonra alınan ekran görüntülerine dayanarak yeni LUNA parasını yayınladı. Saldırıya uğramış Terra blok zinciri (şimdi Terra Classic (LUNC) olarak adlandırılır) 7 Mayıs 2022’de daha önce saldırıya uğramış 7544910 bloğunun ekran görüntüsünü ve 27 Mayıs 2022’de 7790000 bloğundaki saldırıdan sonra bir ekran görüntüsü aldı.

Luna madeni para incelemesi

LUNA nasıl çalışır?

Terra, genişletilmiş algoritma ve teslimat sözleşmeleri aracılığıyla fiyat istikrarı sağlayan bir para birimi protokolü olarak görülüyor. Terra, madencilik uzmanını dağıtımı kolaylaştıran ticari bir teşvik olarak kullanır. Luna, Terra platformunda kullanılan dijital bir varlıktır. LUNA madencileri, Terra platformunun güvenliğini ve istikrarını sağlayarak işlem ücretlerinden ödüller kazanır. Ayrıca Terra platformu, geleceğin sevk sisteminin mottosu olan CHAI ile daha düşük ücretler ve daha büyük avantajlar sunuyor. CHAI, Terra Blockchain’de bulunur ve bir ödeme ağı olarak çalışır.

Terra ne zaman piyasaya sürüldü? Ne işe yarar?

Luna Coin İncelemesi ve Luna Coin GeleceğiVe Ocak 2018’den itibaren Terran’ın resmi lansmanı Nisan 2019 olarak biliniyor. Eylül 2020’den itibaren Terran ABD doları, Moğol Tahrir ve Güney Kore wonuna sabitlenecek. Daha fazla özellik ve farklı para birimleri elde etmek amacıyla Terra her geçen gün gelişiyor ve büyüyor. Terra, sabit paralar oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir blok zinciri ağıdır.

Luna, token sahiplerinin ağ ücretleri ödemesine veya stabilcoinin yönetimine veya endeksine katılmasına izin verir. Stabilcoinlere yatırım yapmak isteyen yatırımcılar daha çok Luna coini tercih ediyor. Özellikle stabil kalması ve fazla düşme şansı olmaması nedeniyle yatırımcıların ilgisini çekiyor. Büyük ve güvenilir borsalardan Luna coin satın almak ve bu şekilde yatırım yapmak mümkündür.

En son kripto para haberleri E güncel bitcoin haberleri Haberlere ilk ulaşan olmak istiyorsanız Konumumuz Takip edebilirsin.

Luna madeni para Hemen fiyat öğrenmek istiyorsanız, buradan Kolayca erişebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın