medyauzmani.com

LUNA’nın kurucu ortağı ifade vermeyi bıraktı

Güney Kore Ulusal Meclisi kısa süre önce LUNA’nın kurucu ortağı Daniel Shin’i ülkenin en büyük mali düzenleyicisi olan “Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) tarafından 6 Ekim’de yapılması planlanan adli incelemede ifade vermeye çağırdı. Yargı incelemesinden saatler önce Shin, yeni bir açıklama gönderdi. “Meclis” LUNA’nın kurucusu, yerel savcılar tarafından Terra LUNA davasına yönelik soruşturmanın, Güney Koreli yetkililer önünde ifade vermesi halinde olumsuz etkilenebileceğini belirtti.

Aktarılan detaylara göre; Güney Kore merkezli blockchain altyapı sağlayıcısı DSRV Labs’ın CEO’su Kim Ji-yeon’un, Daniel Shen’in tanıklık etmeyeceği için Terra LUNA’nın çöküşü hakkında tanıklık edecek tek tanık olacağını belirtti. Samsung destekli DSRV Labs, Terra Network’e bir “Proof of Stake” modelini kullanarak denetçi olarak katıldı. Terraform Labs’den ayrılacağını ve Do Kwon ile bağlarını koparacağını iddia eden Shin, kısa süre önce finansal teknoloji firması CHAI Corporation’ın kurucu CEO’suydu. Temmuz ayında, Sheen’in evi soruşturmanın bir parçası olarak arandı.

ne oldu?

Terra LUNA, Do Kwon tarafından piyasaya sürüldü ve başlangıçta ivme kazandı, ancak bu yılın Mayıs ayında birkaç gün içinde neredeyse sıfıra düştü ve dolar karşısında tüm değerini kaybetti. Bu, kripto para piyasasından 40 milyar dolardan fazla para çıkardı. Sadece Güney Kore’de 280.000 kişi bu durumdan olumsuz etkilendi. bunun üzerine; Do Kwon ve Terraform Labs’ın kurucusu, Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çok sayıda davaya konu olmuştur. Ayrıca Kwon; Ayrıca vergi kaçakçılığı, yatırımcıları aldatma, haraç toplama ve bir piramit şeması oluşturma suçlarından yargılanıyordu.

Eylül ayında, Güney Kore’nin Seul kentindeki bir mahkeme, Do Kwon için sermaye piyasası kurallarını ihlal ettiği için tutuklama emri çıkardı. Söz konusu tutuklama emrinde Do Kwon’un yanı sıra 5 kişinin daha adı geçiyor. Güney Kore Dışişleri Bakanlığı da Kwon’un pasaportunu iptal etmek için çalışmalara başladı. Ancak yetkililerin Kwon’u yakalamak için Interpol (Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı) ile işbirliği yapmayı planladıkları söylendi. Gelişmelerden kısa bir süre sonra Interpol, Du Kwon’u Kırmızı Bülten Listesine dahil etti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın