medyauzmani.com

LUNC Yatırımcıları Binance CEO’sunun Vergi Teklifine Tepki Verdi

Terra ekosisteminin çöküşü, TerraUSD (UST) ve LUNA’nın fiyatının piyasadan kaybolmasına neden oldu. Terra Do Kwon, kripto borsası ve Terra topluluğunun kurucu ortağı; Yatırımcılar, sürdürülebilir bir ortalama fiyatı geri kazanmanın en iyi yolunu belirlemeye çalışırken, çöküş konusunda endişelenmeye devam ettiler.

bunun üzerine; Popüler kripto borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, genel LUNC arzını azaltmak ve fiyat performansını artırmak için işlemlerde %1,2 vergi önerdi. Bu verginin LUNC “belirteçlerini” yakmak için kullanılacağını belirtti. Zhao konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Kullanıcıların LUNC işlemlerinde yüzde 1,2 vergi ödemeyi kabul etmeleri için (Binance platformunda) bir Katıl düğmesi başlatacağız.”

Ancak, LUNC yatırımcılarının yüzde 25’inin oybirliğiyle kabul etmesinin ardından borsa, vergiye henüz onay vermemiş olanları da vergilendireceğini açıkladı. Bu sayede siparişi peşin kabul edenlerin fazladan yüzde 1,2’yi ödememesi sağlanmış oldu.

bu yönde; Henüz onay vermemiş kişiler borsadaki toplam LUNC işlem hacminin yüzde 50’sine ulaştıktan sonra, tüm LUNC işlemlerinde yüzde 1,2’lik bir ticaret vergisi uygulanacağı bildiriliyor.

Ancak teklif, LUNC yatırımcılarını iki kısma ayırdı. Bazı yatırımcılar Changpeng Zhao’da katıl butonunun uygulanmasını desteklerken, bazıları bu hareketi merkezi bir platformdan piyasa manipülasyonu olarak yorumladı.

LUNC burnunu destekleyen Zhao, topluluk oylamasına güvendiğini ve platformdaki kullanıcıların teklifi sonuçlandırmasını bekleyeceklerini belirtti. “Kullanıcılarımızı dinliyor ve koruyoruz” dedi. Bununla birlikte, Zhao’nun, önerilen borsa tüm borsalarda ve blok zincirinde uygulanmadıkça LUNC varlıklarını diğer borsalara aktarmayı tercih edeceğinin farkında olduğu iddia edildi.

Öte yandan; Güney Koreli yetkililer hala Do Kwon’u Tira’nın çöküşünden dolayı takip etmeye ve tutuklamaya çalışıyorlar.

Güney Kore’nin başkenti Seul’deki bir mahkemenin, 14 Eylül’de Do Kwon ve Terra ile bağlantılı beş kişi hakkında ülkedeki sermaye piyasası kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle tutuklama emri çıkardığı biliniyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın