medyauzmani.com

Made.com, Investing.com tarafından satış yapmakla “ilgilenen” potansiyel alıcılarla konuştuğunu söyledi

© Reuters.

Yazar – Scott Kanosky

Investing.com – Made.Com Group PLC Hisseleri (LON :), çevrimiçi mobilya perakendecisinin şirketin olası bir satışı hakkında “ilgili taraflarla” görüşmelere başladığını söylemesinin ardından Salı günü %20’den fazla yükseldi.

Grup, bu taliplerin tam olarak kim olduğu konusunda daha fazla ayrıntı vermedi ve yalnızca bu ayın ortasında teklif vermeye davet edileceklerini söyledi.

Made.com’dan yapılan açıklamada, “Yönetim Kurulu bu önerileri gözden geçirecek ve belirli sayıda tarafı bundan sonra mümkün olan en kısa sürede tamamlanacak olan İkinci Aşamaya katılmaya davet etmeyi bekleyecek.” Dedi. Söylendi.

Şirket, potansiyel alıcılara, Made’nin bağımsız bir halka açık şirket olarak faaliyet gösterme planının önümüzdeki 18 ay boyunca 45 ila 70 milyon pound (51 milyon ila 80 milyon dolar) aralığında finansman gerektirmesinin beklendiğini ekledi.

Made.com ayrıca yeni ayrıntıları “uygun şekilde” paylaşacağına söz verdi, ancak mevcut konuşmaların herhangi bir zamanda “değiştirilebileceği veya sonlandırılabileceği” konusunda uyardı.

Şirket, piyasa koşullarında enflasyona bağlı bozulma nedeniyle performansındaki düşüşün ardından Eylül ayı sonlarında satın alma işlemini inceleme niyetini açıklamıştı. Geçen yıl ilk halka arzından 90 milyon sterlin toplayan Made.com, yalnızca 2022’de birkaç kez kar uyarısı yaptı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın