medyauzmani.com

Martin Marietta Materials 20 Blue Water Industries Tesisini 2,05 Milyar Dolara Satın Aldı Yazar Investing.com


© Reuters.

Martin Marietta Materials (MLM) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Blue Water Industries’den 20 aktif agrega tesisini 2,05 milyar dolar nakit karşılığında satın almak üzere anlaşmaya vardığını duyurdu.

Söz konusu tesisler Alabama, Güney Carolina, Güney Florida, Tennessee ve Virginia’da yer alıyor. MLM, BWI Güneydoğu operasyonlarının satın alınmasının eldeki nakit kullanılarak finanse edileceğini ve bu yılın sonlarında tamamlanmasının beklendiğini belirtti.

Şirket ayrıca 9 Şubat’ta Güney Teksas çimento ve ilgili beton tesislerinin 2.1 milyar dolar nakit karşılığında CRH Americas Materials’a satışını tamamladığını açıkladı.

Şirket, bu anlaşmaların ürün çeşitliliğini, kar marjlarını ve ekonomik dalgalanmalar sırasında istikrarını artıracağını ve gelecekteki potansiyel büyüme ve satın almalar için finansal hareket alanı sağlayacağını iddia ediyor.

Martin Marietta CEO’su Ward Nye, “Bu anlaşmalar şirketin agrega ürünlerine odaklanan SOAR (Stratejik Faaliyet Analizi ve Gözden Geçirme) 2025 stratejisiyle mükemmel bir uyum içinde” dedi. “BWI Southeast’in satın alınması, Nashville ve Miami de dahil olmak üzere SOAR tarafından belirlenen kilit bölgelerde yeni pazarlara girmemizi sağlayarak Martin Marietta’nın hızla büyüyen güneydoğu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki varlığını önemli ölçüde güçlendiriyor.”

Duyuruya cevaben Jefferies piyasa analistleri, Hunter çimento varlıklarının agrega tesisleri karşılığında elden çıkarılmasının ve işlemin uygun katsayısının “MLM’nin değer elde etmesini ve daha yüksek bir piyasa değerlemesine ulaşmasını sağlayacak mükemmel bir sonuç” olduğu yorumunu yaparak MLM için Al tavsiyesini ve hisse başına 590 dolarlık fiyat hedefini korudular.

Analistler ayrıca, “Bu yıl daha önemli işlemlerin gerçekleşmesini bekliyoruz ve MLM’nin yatırım için yaklaşık 4,2 milyar doları olduğunu hesaplıyoruz” dedi.

Bu makale AI’nin yardımıyla hazırlanmış ve çevrilmiş olup bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın