medyauzmani.com

McDonald’s İsviçre Lugano’da BTC ödemeleri almaya başladı!

Çok uluslu fast-food zinciri McDonald’s, Batı Avrupa’da kripto paraların yayılmasında önemli bir nokta haline gelen 63.000 nüfuslu İsviçre’nin Lugano kentinde ödeme olarak bitcoin (BTC) kabul etmeye başladı.

Ekim ayında Bitcoin Magazine tarafından yayınlanan bir dakikalık Twitter beslemesi. vidyodaMcDonald’s’ın dijital ekranına yemek siparişi verdikten sonra ödemenin mobil uygulama üzerinden BTC ile yapıldığı görülüyor. Bitcoin logosunun yanı sıra Tether (USDT) logosu da POS terminalinde görünür. Lugano şehri geçtiğimiz Mart ayında Bitcoin, Tether ve LVGA tokenlerini ulusal para birimi olarak kabul ettiğini duyurdu.

Lugano, 3 Mart’ta Tether Operations Ltd ile bir Mutabakat Zaptı imzalayarak “B Planı”nı başlattı. Tether, plan kapsamında, kripto girişimleri için 106 milyon dolarlık (100 milyon CHF) yatırım havuzu ve şehirdeki mağazalarda ve işletmelerde kripto para biriminin yayılmasını teşvik etmek için 3 milyon dolarlık bir havuz (3 milyon CHF) olmak üzere iki farklı fon oluşturdu.

Ayrıca Lugano sakinlerine vergilerini kripto para biriminde ödeme fırsatı da verildi. Projeyi otopark biletleri, kamu hizmetleri ve okul ücreti ödemelerini içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor. Ayrıca bölgedeki 200’den fazla mağaza ve işletmenin kripto ödeme yöntemini kabul etmeye başlaması bekleniyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın