medyauzmani.com

Monday.com Hisseleri Olumlu Dördüncü Mali Çeyrek Sonuçlarına Rağmen Düştü Yazar Investing.com


© Netanel Tobias, monday.com PR

Monday .com (MNDY (NASDAQ:)) hisseleri, proje yönetim yazılımı konusunda uzmanlaşan şirketin 2023 Mali Yılının dördüncü çeyreği ve tüm mali yıl için mali sonuçlarını açıklamasının ardından Pazartesi günü piyasa açılmadan önce işlemlerde yaklaşık %9 düştü.

Şirket, ortalama analist tahmini olan 0,32 $’ı aşarak hisse başına 0,44 $ kâr bildirdi. Rapor edilen gelir 202,6 milyon dolardı ve bu rakam 197,95 milyon dolarlık beklentinin üzerindeydi.

Buna ek olarak, Monday.com likit varlıklarında bir önceki yıla kıyasla %26’lık bir artışla 1,12 milyar $’a ulaşan önemli bir büyüme olduğunu açıkladı.

Müşteri sayısı da bir önceki yıla göre %56’lık bir artışla önemli bir artış gösterdi ve yıllık yinelenen gelire (ARR) 50.000 $’dan fazla katkıda bulundu.

GAAP dışı faaliyet marjı, bir önceki mali yıldaki negatif %9’luk oranın aksine, %8’e yükselerek önemli bir iyileşme gösterdi ve yıl için tarihi bir zirveye ulaştı.

İleriye dönük olarak, Monday.com 2024’ün ilk çeyreği için gelirinin 207 milyon ila 211 milyon dolar arasında değişeceğini tahmin ediyor ki bu da ortalama analist tahmini olan 208,8 milyon dolarla uyumlu.

Şirket, 2024 yılının tamamı için gelirlerinin 926 milyon dolar ile 932 milyon dolar arasında olmasını bekliyor ki bu da ortalama tahmin olan 927,5 milyon dolara yakın.

Monday.com’un Mali İşler Müdürü Eliran Glazer, “2023’ü dördüncü çeyrekte elde ettiğimiz güçlü sonuçlarla kapattık ve genişledikçe sürdürülebilir büyüme ve kârlılık elde etme kapasitemizi gösterdik” dedi.

“Devam eden ekonomik ve jeopolitik belirsizliklere rağmen, gelirimizi artırmaya ve pazardaki payımızı genişletmeye odaklanmayı sürdürdüğümüz için bu olumlu eğilimi 24. Mali Yılda ve gelecekte de sürdürebileceğimizden eminiz.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın