medyauzmani.com

MSCI Şubat 2024 endeks gözden geçirme güncellemelerini duyurdu Yazar Investing.com


© Reuters.

LONDRA – Yatırım karar destek araçlarının lider sağlayıcısı MSCI Inc. (NYSE:MSCI), birden fazla küresel hisse senedi endeksindeki değişiklikleri detaylandıran Şubat 2024 Endeks İnceleme sonuçlarını yayınladı. Bu güncellemeler 29 Şubat 2024 kapanışında yürürlüğe girecek.

MSCI Global Standart Endekslerinde, MSCI ACWI Endeksi 24 ekleme ve 101 silme görecek. MSCI Dünya Endeksine yapılan önemli eklemeler arasında Samsara A, Corebridge Financial ve Amerika Birleşik Devletleri’nden Applovin Corp A yer alıyor. MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksine yeni giren önemli şirketler arasında Çin’den Midea Group Co A ve Hindistan’dan Punjab National Bank ve Union Bank Of India yer alıyor.

MSCI Global Small Cap Endeksleri 189 yeni menkul kıymeti içerecek ve 118’ini hariç tutacaktır. MSCI ACWI Yatırım Yapılabilir Piyasa Endeksi (IMI) de 161 ekleme ve 167 çıkarma ile değişikliğe uğrayacaktır. Ayrıca, MSCI World All Cap Endeksi 126 menkul kıymet eklerken 104 menkul kıymeti çıkaracak.

Frontier Markets, MSCI Frontier Markets Endeksine katılan dokuz menkul kıymet ve çıkarılan on bir menkul kıymet ile ayarlamalar görecektir. Piyasa değerine göre önde gelen eklemeler arasında Fas, Slovenya ve Vietnam’dan şirketler yer alıyor. MSCI Frontier Markets Small Cap Endeksine 41 bileşen eklenecek ve 21 bileşen silinecektir.

Piyasa erişilebilirliği endişeleri nedeniyle Bangladeş, Mısır veya Kenya’dan menkul kıymetlerde herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır. Nijerya, Frontier’den Standalone Market statüsüne yeniden sınıflandırılacak ve Nijerya menkul kıymetleri MSCI Frontier Markets Endekslerinden token fiyatlarıyla çıkarılacaktır.

MSCI Küresel İslami Endekslerine 29 menkul kıymet eklenecek ve 31 menkul kıymet silinecek; Servicenow, Mondelez International A ve Acwa Power Company piyasa değerine göre en çok eklenenler olacak. MSCI Körfez İşbirliği Konseyi (GCC) Ülkeleri Suudi Arabistan hariç IMI İslami Endeksi’ne iki ekleme ve bir silme yapılacak.

MSCI ABD Hisse Senedi Endeksleri için, MSCI ABD Mid Cap 450 Endeksi, diğerlerinin yanı sıra Enphase Energy, Affirm Holdings A ve Karuna Therapeutics’i ekleyecek. MSCI US Small Cap 1750 Endeksine Cable One, Hertz Global Holdings ve Agilon Health katılacak.

MSCI Çin A Onshore Endeksleri, China Merchants Expressway Network Technology Holdings Co A. dahil olmak üzere önemli eklemelerle üç menkul kıymet ekleyecek ve 74 menkul kıymet düşecek. MSCI Çin Tüm Hisseler Endeksleri de, Midea Group Co A’nın önemli bir yeni katılımcı olarak dahil olduğu dört ekleme ve 76 silme ile değişikliklere uğrayacak.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın