medyauzmani.com

Nasdaq, risk platformu için ilk Taylandlı müşterisini güvence altına aldı Yazar Investing.com


© Reuters.

NEW YORK ve BANGKOK – Nasdaq (NASDAQ: NDAQ), Nasdaq Risk Platformu için Asya’daki ilk müşterisi olan Kiatnakin Phatra Securities (KKPS) ile çok yıllı bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu anlaşma, KKPS’nin Tayland’ın en büyük kurumsal brokeri olarak konumundan yararlanarak platformun bölgedeki ayak izini genişletmek için stratejik bir hamle anlamına geliyor.

Nasdaq Risk Platformu, finans kuruluşlarına alım satım portföylerindeki risklerin gerçek zamanlı bir görünümünü sağlamak ve karar vermeyi desteklemek için ayrıntılı analizler sunmak üzere tasarlanmıştır. Bu teknolojinin benimsenmesi, Tayland Menkul Kıymetler Borsası’nın, Nasdaq çözümlerine dayalı yeni bir borsa ticaret sistemi ve piyasa gözetim sistemlerinin yakın zamanda piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere, ileri teknoloji kullanarak piyasa altyapısını geliştirme stratejisinin bir parçasıdır.

Nasdaq Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pazar Yeri Teknolojisi Başkanı Magnus Haglind, ekonomik büyüme ve refaha katkıda bulunan iyi işleyen piyasaların geliştirilmesinde kurumsal düzeyde teknolojinin önemini vurguladı. Risk platformunun daha iyi likidite, sermaye verimliliği ve müşteri koruması sağlayan bir rekabet avantajı olduğunu belirtti.

KKPS, bulut tabanlı hizmetin hızlı işe alım sürecinden ve SaaS çözümünün tamamen yönetilen yapısından yararlanarak firmanın temel stratejisine odaklanmasına olanak tanıyacak. KKPS Risk Yönetimi Başkanı Dr. Thananun Siwamogsatham, gelişmiş risk yönetimi yeteneklerinden ve gerçek zamanlı risk izleme ve kontrolünde yeni standartlar belirleme potansiyelinden duyduğu heyecanı dile getirdi.

Platform aynı zamanda piyasa oynaklığının arttığı dönemlerde ölçeklendirme yapabilecek donanıma sahip olup, temel canlı stres testi ve risk yönetimi özellikleri sağlamaktadır. Müşteriler her üç haftada bir yeni işlevler alarak geleneksel yazılım kurulumlarına kıyasla daha çevik iş geliştirmeyi teşvik ediyor.

Bu işbirliği, Nasdaq’ın Tayland’ın finansal hizmetler ekosisteminin modernizasyonunu desteklemedeki daha geniş rolünün bir parçasıdır ve küresel genişleme stratejisinde önemli bir adımı işaret etmektedir.

Bu raporda kullanılan bilgiler basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro Insights

Nasdaq (NASDAQ: NDAQ), Kiatnakin Phatra Securities ile yaptığı son ortaklığın da gösterdiği gibi, büyüme ve yeniliğe olan bağlılığını göstermeye devam ediyor. Bu stratejik hamle, şirketin güçlü finansal ölçütleri ve istikrarlı temettü büyümesi geçmişiyle destekleniyor. InvestingPro verilerine göre, Nasdaq 32,79 milyar dolarlık piyasa değerine ve 27,06’lık Fiyat/Kazanç (F/K) oranına sahip olup, yatırımcıların gelecekteki kazanç potansiyeline olan güvenini yansıtmaktadır.

InvestingPro İpuçları, Nasdaq’ın finansal istikrarının ve hissedar getirilerine olan bağlılığının altını çizerek 12 yıl üst üste temettüsünü artırdığını ortaya koyuyor. Ayrıca şirket, tutarlı performansının ve ihtiyatlı mali yönetiminin bir kanıtı olarak üst üste 13 yıl boyunca temettü ödemelerini sürdürmüştür. Bu faktörler, portföylerinde güvenilir gelir akışı arayan yatırımcılar için özellikle önemlidir.

Analistler önümüzdeki dönem için kazanç beklentilerini aşağı yönlü revize etmiş ve cari yılda satışlarda düşüş öngörmüş olsalar da Nasdaq’ın son on iki aydaki kârlılık geçmişi ve son on yıldaki güçlü getirileri esnek bir iş modeline işaret etmektedir. Şirketin piyasa döngülerini yönetme ve kârlılığını sürdürme becerisi, özellikle dinamik finansal hizmetler sektöründe uzun vadeli yatırımcı güveni için çok önemlidir.

InvestingPro, Nasdaq’ın finansal sağlığı ve gelecek beklentileri hakkında daha derin bir anlayış kazanmak isteyen okuyucular için ek bilgiler ve ölçümler sunuyor. Okuyucular PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak bu özel ipuçlarına yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde indirimli olarak erişebilirler. Kazanç katsayıları ve kârlılık tahminleri de dahil olmak üzere toplam 9 ek InvestingPro İpucu ile yatırımcılar adresini ziyaret ederek daha bilinçli kararlar verebilirler.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın