medyauzmani.com

Near Protocol ve Google Cloud’dan Web3 Ortaklığı

Near Foundation, Near’ın Web3 girişimi Pagoda için altyapı sağlayan Google Cloud ile Near Protocol arasında bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

4 Ekim’de yapılan duyuruya göre bu ortaklık, Pagoda için uzaktan prosedür çağrı düğümü sağlayıcısı olan Google Cloud’un altyapısını sağlayarak yakındaki hibe alıcılarına “teknik destek” sağlayacak.

Merkezi olmayan bir uygulama (DApp) olan Near Protocol, geliştiriciler ve kullanıcılar arasındaki kullanılabilirliğe odaklanır. Near Protocol, ölçeklenebilirlik elde etmek için karma teknolojisinden yararlanır. Aynı zamanda Ethereum’a rakip olan Near Protocol, akıllı sözleşme kabiliyetine ve PoS (Proof of Stake) blok zincirine sahiptir.

Şubat 2022’de başlatılan Pagoda, Web3 geliştiricilerine Near’da Web3 projelerini ve blok zincirinde merkezi olmayan uygulamaları başlatmak ve sürdürmek için eksiksiz bir yığın araç seti sağlayan bir başlangıç ​​platformudur.

Google Cloud’un dijital varlıklar direktörü Carlos Arena yaptığı açıklamada, şirketinin yakındaki geliştiricilere “inşa etmek ve genişletmek” için altyapı sağlayacağını söyledi. Arena ayrıca şirketin “blok zinciri tabanlı platformlarda yeni ürün ve hizmetler” için destek sağlamaya devam edeceğini belirtti.

Google Cloud, geçtiğimiz Eylül ayında Binance’in akıllı sözleşmeli blok zinciri platformu olan BNB Chain ile benzer bir işbirliği yaptı. Ortaklık, BNB blok zincirinde ürün ve hizmetler geliştiren girişimlerin Google Cloud için ölçeklenebilir, güvenli ve açık kaynaklı bir altyapı geliştirmesini sağladı.

Öte yandan Google Cloud, blockchain ekosistemindeki gelişimini ve evrimini desteklemek için geçen Ocak ayında yeni bir Dijital Varlık ekibi oluşturdu. Digital Asset ekibi, Google Cloud müşterilerinin blok zinciri tabanlı platformlarında yeni ürünler başlatmasına ve değerli anlaşmalar yapmasına yardımcı olmaya odaklanmıştır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın