medyauzmani.com

“Node Yoğunluğu Nedeniyle ABD’de ETH İşlemleri Olabilir”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), düğümlerin ABD’de diğer ülkelere göre daha yoğun olması nedeniyle Ethereum işlemlerinin ülkede gerçekleştiğini savunarak yeni bir iddiada bulundu.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto araştırmacısı ve YouTuber Ian Balina’ya karşı açılan davanın bir parçası olarak 19 Eylül’de kovuşturmaya katıldı. Davada, Ian Weil, diğer şeylerin yanı sıra, 2018’de Telegram’da bir yatırım grubu oluşturmak ve kayıtsız Sparkster (SPRK) tokeni sağlamakla suçlandı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na göre; ABD’li yatırımcılar Balina yatırım havuzuna katıldığında, ETH katkıları da Ethereum ağındaki “düğüm” ağı aracılığıyla doğrulandı. Amerika Birleşik Devletleri’nde diğer herhangi bir ülkeden daha fazla “düğüm” olduğu iddia ediliyor.

Bu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na göre söz konusu işlemlerin Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştiği anlamına geliyor.

Şu anda, böyle bir iddianın mahkemede geçerli olup olmayacağı veya benzer bir hukuki emsal olup olmayacağı açık değildir. Ethernodes verileri, 7.807 ETH “düğümlerinin” %42.56’sının şu anda ABD’de olduğunu gösteriyor.

Cointelegraph’a konuşan Avustralyalı avukat Dr. Aaron Lane, bir Ethereum “kontratının” dağıtımının bu davayla büyük ölçüde alakasız olduğunu söylüyor:

“ABD’li bir davacının, bir davalının olması ve ülkedeki işlemlerin akışı burada en önemli şey. Ödemenin Ethereum, Mastercard veya başka bir ağ üzerinden yapılması önemli değil.”

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu daha önce kripto alanındaki düzenlemeye yönelik aşırı hareketleri nedeniyle eleştirilmiş ve “yaptırım yoluyla düzenlemeye” çalışmakla suçlanmıştı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın