medyauzmani.com

OpenSea Aylık NFT Satışları 3. Çeyrekte %60 Düştü Yazar Investing.com

© Jakub Porzycki, Reuters Connect aracılığıyla

Investing.com – NFT sektörü 2021’in en sıcak alanlarından biriydi. Bununla birlikte, 2022 boyunca kripto para birimi endüstrisinin yaşadığı zorlu zamanların NFT endüstrisi üzerinde de büyük bir etkisi oldu ve sektör işlem hacimlerinde keskin bir düşüş gördü.

Pazar Analizi verilerine göre, sektörün en büyük pazarı olan OpenSea’deki satış hacimleri üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe göre %60 düştü.

Aylık NFT satış hacimleri, Ağustos 2021’de 3 milyar dolara hızlı bir sıçrama gördükten sonra bu yılın Ocak ayında 4 milyar doların üzerine çıktı. Ancak, Haziran ayında kripto para piyasalarındaki hızlı çıkışlar, NFT pazarının da keskin bir şekilde düşmesine neden oldu. Yaz döneminden bu yana toparlanamayan sektör, küçülmeye devam ediyor.

Dune Analytics verileri, NFT işlem hacminin geçen ay düştüğünü ve Ocak ayındaki zirvesinden bu yana %97 düşüşle Eylül ayında 465 milyon dolara yaklaştığını gösteriyor.

2021 yılında dünya gündemine yükseliş trendi olarak giren NFT’ler, o günden bu yana dar bir kullanım alanı içinde kaldı. Öte yandan, yatırımcılar NFT’yi sadece daha yüksek bir fiyattan satmak için satın aldılar, bu da NFT’nin fiyatlarının çok uç fiyatlara ulaşmasına neden oldu ve bu şekilde işlem hacmini şişirdi.

NFT’ler için hala umut var mı?

Kripto para endüstrisinin ayı piyasasına girmesiyle, NFT’lere olan ilgideki düşüş, işlem hacimlerine hızla yansıdı. Ancak, bazı risk sermayesi firmaları hala NFT sektörünün geri dönüşünü umuyor.

Bunlardan biri olan girişim sermayesi şirketi Web 3 Haun Ventures, NFT’lerin kullanım alanının önümüzdeki günlerde genişleyeceğine inanıyor ve dijital dünyaya geçişin yeniden popüler hale geleceğine inanıyor.

Haun Ventures’ın kurucusu Katie Haun, Bloomberg ile yaptığı röportajda, daha verimli ve kullanıcı dostu altyapı inşa edildiğinde NFT endüstrisinde birçok yeni kullanım durumunun ortaya çıkacağına inandıklarını söyledi.

Nadir NFT varlıklarını başka bir cüzdana aktarma

NFT’lerle ilgili son gelişmede, iflas eden Three Arrows Capital’in kurucuları tarafından geliştirilen bir NFT fonundaki birkaç dijital sanat varlığı başka bir portföye aktarıldı.

Dün, kripto analitik firması Nansen, 300’den fazla NFT’nin Starry Night Capital havuzundan Gnosis Safe’e aktarıldığını bildirdi.

Nansen, devredilen NFT’lerin bazılarının büyük varlıklar olduğunu ve fiyatların 2021 sonlarında 1 milyon ila 3.5 milyon dolar arasında değiştiğini kaydetti. Analitik firması mevcut portföyün 625 olduğunu tahmin ediyor. Bu miktar yaklaşık 847.000 dolara tekabül ediyor.

Yazarı: Günay Caymaz

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın