medyauzmani.com

Oragenics CEO’su Kimberly Murphy yöneticilik görevinden ayrıldı Yazar Investing.com


© Reuters.

SARASOTA, Fla. – Nörolojik bozukluklar için intranazal tedaviler konusunda uzmanlaşmış bir ilaç şirketi olan Oragenics, Inc. (NYSE American: OGEN) bugün CEO Kimberly Murphy’nin 12 Şubat 2024 itibariyle yöneticilik görevinden ayrıldığını duyurdu. Murphy istifasına rağmen yönetim kurulu üyesi olarak şirkete katkıda bulunmaya devam edecek.

Bu geçiş, Murphy’nin ayrılışının şirketin operasyonları, politikaları veya uygulamalarıyla ilgili herhangi bir iç anlaşmazlıktan kaynaklanmadığına dair bir güvence ile birlikte geliyor. Ayrılık anlaşmasının bir parçası olarak Murphy, sebepsiz bir ayrılık için iş sözleşmesi kapsamında öngörülen faydaları alacaktır.

Bu yönetim değişikliği döneminde, Yönetim Kurulu Başkanı Charlie Pope geçici olarak İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenecektir. Ayrıca, şirketin Başkanı Michael Redmond da aynı tarihten itibaren geçerli olmak üzere Geçici İcra Kurulu Başkanı olarak atanmıştır.

Pope, Murphy’nin özellikle şirketin nöroloji varlıklarına yönelmesiyle ilgili stratejik liderliği için minnettarlığını ifade etti. Kendisinin devam eden desteğinin şirketi olumlu yönde etkilemeye devam edeceğini öngörüyor.

Oragenics, nörolojik durumlar için nazal farmasötikler geliştirmenin yanı sıra COVID-19 ve türevleri gibi bulaşıcı hastalıklarla mücadeleye odaklanmasıyla biliniyor. Şirketin ürün adayları arasında hafif travmatik beyin yaralanmalarını (mTBI) tedavi etmeyi amaçlayan ONP-002 ve Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) ve Kanada Ulusal Araştırma Konseyi’nden (NRC) lisanslı koronavirüs spike protein araştırmasına dayanan COVID-19’u önlemek için tasarlanmış bir intranazal aşı adayı olan NT-CoV2-1 yer alıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın