medyauzmani.com

Pantera Capital CEO’su blockchain teknolojisinin büyümesi hakkında konuşuyor

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead’e göre, ekonomik durum şu anda korkunç görünebilir, ancak blok zinciri teknolojisinin gelişimini etkilemesi pek olası değil. Perşembe günü Real Vision ile yaptığı röportajda Moorehead, geleneksel risk ölçümlerinin belirlediği koşullardan bağımsız olarak blockchain teknolojisinin iyi performans göstereceğine inandığını söyledi:

“Apple hissesi veya Amazon hissesi gibi riskli ve riskli zamanlar vardır. Ancak bu şirketler son 20 yılda kendi rekorlarını kırdı. Ve bence blockchain önümüzdeki 10 yılda özel şirketler için bunu yapacak.”

Pantera Capital, bu yılın ilk yarısında DeFi ve oyun projelerine odaklanarak 1,3 milyar dolarlık finansman sağladı. Moorhead, “Geçtiğimiz birkaç yılda tüm odak noktası DeFi oldu ve şimdi merkezi olmayan finans kendi paralel finansal sistemini oluşturuyor. Oyun endüstrisi tamamen çevrimiçi olmak üzere ve yüz milyonlarca insan bunu kullanıyor. Bu damarda blockchain teknolojisi. Bazı harika oyun projeleri var. Gerçekten ve bu sektörde hala çok fazla fırsat var.”

Ancak risk sermayesi şirketinin değerlemesindeki düşüş, Morehead’in uzun vadeli iyimserliğine ters düşüyor. Cointelegraph Research’ün verilerine göre şirket, Ağustos ayında bir önceki aya göre art arda dördüncü ayda 1,36 milyar dolara geriledi.

Kripto kışının sektörde konsolidasyonu teşvik etmesi bekleniyordu, ancak Crunchbase’den gelen veriler, yılın üçüncü çeyreğinde risk sermayesi destekli kripto firmalarının ABD’de sadece dört anlaşma imzalayabildiğini gösterdi.

Symbolic Capital’in Yönetici Ortağı Sandeep Nilewal, ayı piyasasının sektördeki en büyük şirketleri bile yabancılaştırdığını söyledi:

“Bu ayı piyasasına girerken herkes kripto endüstrisinde birleşme ve satın almaların (M&A) artmasını bekliyordu, ancak bu henüz olmadı. Bunun ana nedeninin, düşüşün sektörü çok hızlı vurması olduğunu düşünüyorum. ve kripto para piyasasını ele geçiren büyük şirketlerin bile yükselişte olması çok zor. O kadar çok satın aldı ki çöktüğü için şok oldu ve önce bütçelerinin doğru olduğundan emin olmak zorunda kaldı.”

FTX kripto borsasının bu sorundan özellikle etkilenmediği görülüyor. Şirketin, ayı piyasasında bile ek satın almaları finanse etmek için yatırımcılarla 1 milyar dolarlık yeni para toplamak için görüşmelerde bulunduğu biliniyor. Nailwal konuya değinerek, “Şirketin değerlemelerinin yaz öncesi fiyat seviyelerine göre çok düşük seviyelere düştüğünü görüyoruz ve özellikle Merkezi Finans (CeFi) alanında çok sayıda alıcı olduğunu biliyoruz. Şu anda her şey satılık. FTX kesinlikle bu fırsatı sunuyor.Bunu gördüler ve büyümelerini hızlandırmak için bu piyasa koşullarından nasıl yararlanacakları konusunda çok dikkatli ve mantıklı davrandılar.”

Ek olarak, FTX’in yatırım kolu bu ayın başlarında varlık yönetimi firması SkyBridge Capital’in yüzde 30’unu satın aldığını ve Kanada kripto platformu Bitvo’nun Haziran ayında FTX tarafından satın alındığını duyurdu.

FTX’in aksine, e-ticaret şirketi Bolt, Nisan ayında kripto ve ödeme altyapısı şirketi Wyre ile 1,5 milyar dolarlık bir anlaşmaya vardığını açıkladıktan sonra planlarını durdurmaya karar verdi. Bir iptal kararı daha Galaxy Digital’den geldi. Kripto yatırım hizmetleri sunan şirket, dijital varlık yöneticisi BitGo’nun satın alma kararını sözleşme ihlali gerekçesiyle askıya aldı.

Karara yanıt olarak BitGo, 100 milyon dolardan fazla tazminat talep ederek ve Galaxy’yi satın alma sözleşmesinin “uygunsuz reddetme” ve “kasten ihlali” ile suçlayarak, satın almayı sonlandırmak için kripto yatırım firmasına dava açtı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın