medyauzmani.com

Pantera CEO’sundan DeFi, Web3 ve NFT’lerin geleceği için olumlu açıklamalar

Pantera CEO’su Dan Morehead, Singapur’da Token2049’daki açılış konuşmasında, merkezi olmayan finansın (DeFi) büyüme potansiyeli ve değeri, Web3, NFT’ler ve metaverse uygulamalarının işlevselliği hakkında konuştu.

Binlerce katılımcı, 28 Eylül Çarşamba günü, kripto para birimi ve blok zinciri ekosisteminden önde gelen konuşmacıların yer aldığı iki günlük konferansı başlatmak için Marina Bay Sands Kongre Merkezi’nde toplandı.

Yönetim altındaki 4,5 milyar dolarlık varlığa sahip blok zinciri odaklı bir yatırım fonu olan Pantera, kripto para birimlerinin yeni kullanımlarında değerin artmaya devam ettiğini söyledi.

Moorhead, Microsoft’un borsalardaki hakimiyetinin yıllar sonra, Amazon, Apple ve Google gibi yeni ve gelişmekte olan teknoloji şirketlerinin önemli yatırımlar almaya başladığı 2000’li yılların başındaki paralelliklere dikkat çekti.

Pantera Capital’in kurucusu ve CEO’su Dan Morehead.

Moorehead, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) son on yılda yatırımcılar için kripto para birimi portföylerine hakim olmaya devam ederken, yeni projelerin ve kullanımların daha büyük bir yatırım getirisi sağlayabileceğini vurguladı.

Dan Morehead şu ifadelerle devam etti:

“Piyasanın yarısının iki büyük blok zincirinden oluşmadığı noktaya yaklaştık ve Bitcoin ve Ethereum konusunda çok iyimserim. Ancak bahsettiğiniz projelerin daha iyi performans göstereceğini ve birinin portföyüne dahil edilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Morehead’e göre en umut verici alanlar DeFi, Web3, NFT ve metaverse projeleri. Pantera’nın CEO’su, Terra LUNA’nın ve iflas eden kredi şirketlerinin çöküşünden sonra aylardır başı belada olan DeFi sektörüne de bakıyor.

CEO, DeFi endüstrisinin geleneksel pazarların 3 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine kıyasla 20 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olmasıyla birlikte, sektörde büyüme için hala çok yer olduğunu belirtti.

CEO, Web3 konusunda da iyimserdi, çünkü kullanıcılara verileri üzerinde kontrol sağlıyor ve merkezi kuruluşlar yerine toplulukların sahip olduğu veya işlettiği platformlara odaklanıyor:

“Bugünün interneti tamamen sizden değer elde etmekle ilgili. Büyük teknolojinin de bazı yönetim sorunları var. İnsanların yarattığı ve değer kattığı ve tüm bu ağların gerçekten kendi verilerine sahip olduğu bir dünya için heyecanlıyım.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın