medyauzmani.com

Pantera, ikinci blok zinciri fonu için 1,25 milyar dolar artırmayı planlıyor

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, ikinci bir blok zinciri fonu için bir hedge fonu için 1,25 milyar dolar artırmayı planlıyor.

28 Eylül tarihli bir Bloomberg raporuna göre Moorehead, Pantera’nın blok zinciri fonunu Mayıs ayına kadar kapatmayı planladığını söyledi. Planlanan bu fonun, kurumsal yatırımcıları çekmek için dijital jetonlara ve öz sermayeye yatırılacağı bildiriliyor.

Pantera CEO’su rapora göre, “Sektördeki çaresiz insanlara likidite sağlamak istiyoruz çünkü önümüzdeki 10-20 yıl boyunca iyimser kalıyoruz” dedi.

2013 yılında piyasaya sürülen Pantera, Bitcoin (BTC) fiyatının sadece 100 dolar civarında olduğu ABD’deki ilk kripto fonlarından biriydi. Web sitesine göre, Pantera o zamandan beri varlıkları 4,5 milyar dolara ulaştı. Ek olarak, Pantera CEO’su 2019’daki bir röportajda BTC’nin 2022 yılına kadar 356.000 dolara ulaşma potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

İlginizi çekebilir: Pantera CEO’sunun DeFi, Web3 ve NFT’lerin geleceğine ilişkin olumlu açıklamaları

Bildirildiği gibi, ikinci blok zinciri fonu planlanan zamanda kapanırsa, Pantera’nın Mayıs 2021’de 600 milyon doları hedeflediği ilk blok zinciri fonunun piyasaya sürülmesinden sonra gerçekleşecek. Cointelegraph, hedge fonunun 1,3 milyar dolarlık bir fonu kapatmaya hazır olduğunu bildiriyor hedefini ikiye katla.. Pantera ayrıca BTC Fonu ve “gelişmekte olan blok zinciri ekosisteminde ürün ve hizmet üreten şirketler için özel bir fon” gibi çeşitli fonlar da tanıttı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın