medyauzmani.com

Paramount Global Yaklaşık 800 İşçiyi İşten Çıkaracak Yazar Investing.com


© Reuters.

Salı günü yayınlanan haberlere göre Paramount Global (PARA), toplam personelinin yaklaşık %3’ünü temsil eden yaklaşık 800 çalışanını işten çıkarmayı planlıyor.

İcra Kurulu Başkanı Bob Bakish’in şirket içi bir memorandumu Deadline tarafından yayınlandı. Bildiride, işten çıkarılmalardan etkilenen çalışanların Salı günü bildirim alacakları belirtildi. İşten çıkarmalar Amerika Birleşik Devletleri’nin yanı sıra diğer ülkelerdeki çalışanları da etkileyecek.

Bakish bildiride, “Bu değişiklikler, ilerlememizi geliştirme ve önümüzdeki yıl için stratejik hedeflerimizi gerçekleştirme çabalarımızı destekleyecek – ve geleceğe umutla bakmak için birçok nedenimiz olduğuna eminim” dedi.

Geçtiğimiz ay, bir şirket memorandumunun personel üyelerini gelecekteki azaltmalar konusunda uyardığı ve Bakish’in o zaman şirketin “daha verimli çalışması ve harcamaları azaltması” gerektiğini belirttiği bildirildi.

Paramount’un hisseleri Salı günü bu yazı yazılırken %3’ten fazla düşüş gösterdi ve mevcut işlem fiyatı hisse başına 13 $ civarında. Hisseler işlem seansına 13,12 dolardan başladı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın