medyauzmani.com

PayPal hisseleri nötr seviyeye indirildi, fiyat hedefi 62 dolar olarak belirlendi Yazar Investing.com


© PayPal PR

Salı günü, Daiwa Securities PayPal (NASDAQ:) Holdings Inc. (NASDAQ:PYPL) üzerindeki duruşunu düzeltti, notu Outperform’dan Neutral’a kaydırdı ve fiyat hedefini bir önceki 64 $’dan 62 $’a değiştirdi. Revizyon, 2024 mali yılının ilk çeyreğinden itibaren hisse bazlı tazminat giderini hesaba katan güncellenmiş hisse başına kazanç (EPS) tahminlerine dayanan yeni bir değerlemeyi yansıtıyor.

Analist, PayPal’ın 2024 mali yılına ilişkin muhafazakâr yönlendirmesini, konsensüs tahmininin düşürülmesinin bir nedeni olarak gösterdi. Firma, değerleme ölçütleri dikkate alındığında hisselerin değerinin altında göründüğünü kabul etmesine rağmen, EPS’deki orta ve uzun vadeli büyümeyi tahmin etmekte zorluklar görüyor. Firma, işlem marjı dolarları için net bir büyüme yolu belirlemenin ve kazançları önemli ölçüde etkilemeye başlayana kadar artan yatırımların faydalarını görmenin zor olacağına inanıyor.

Daiwa Securities, 2024’ün PayPal için stratejik planını uygulamaya odaklanan çok önemli bir yıl olmasının beklendiğine dikkat çekti. Ancak firma, hizmet iyileştirmelerinin kazanç artışına dönüşmesinin zaman alacağını ve orta vadede EPS büyüme potansiyelini ölçmeyi zorlaştıracağını öngörüyor. Sonuç olarak, yatırım notu Nötr’e düşürüldü.

Firma, yatırım notunu yeniden gözden geçirmeden önce net büyüme işaretleri ve PayPal’ın yatırımlarının başarılı bir şekilde uygulanmasını bekliyor. Analist, işlem marjı dolarları için net bir büyüme yörüngesine geri dönüldüğünde ve hızlandırılmış yatırımlardan elde edilen faydalar belirginleştiğinde, PayPal’ın potansiyel olarak güçlü bir kar büyümesi görebileceğini vurguladı. Daiwa Securities, yatırım görüşünü revize etmek için doğru zamanı bekleyerek şirketin performansını yakından izlemeyi planlıyor.

InvestingPro İçgörüleri

Yatırımcılar PayPal Holdings Inc . (NASDAQ:PYPL) için Daiwa Securities tarafından yapılan son derecelendirme ayarlamasını sindirirken, şirketin daha geniş finansal manzarasını göz önünde bulundurmak önemlidir. InvestingPro verileri, şirketin finans sektöründeki önemli varlığını yansıtan 64,4 milyar dolarlık bir piyasa değeri gösteriyor. Analistlerin temkinli bakış açısına rağmen PayPal’ın Fiyat/Kazanç (F/K) oranı 15,58 gibi rekabetçi bir seviyede bulunuyor ve bu da yakın vadeli kazanç büyümesine kıyasla potansiyel olarak düşük değerli bir hisse senedine işaret ediyor – değer yatırımcılarının ilgisini çekebilecek bir InvestingPro İpucu.

Ayrıca, PayPal’ın 2023’ün 4. çeyreği itibariyle son on iki aydaki gelir artışı %8,19 ile pozitif olup, firmanın finansal performansında istikrarlı bir artışa işaret etmektedir. Şirketin aynı dönemdeki brüt kâr marjı %39,59 olarak gerçekleşerek kârlılığını sürdürme kabiliyetini ortaya koymuştur. Bu ölçümler, PayPal’ın sağlam finansal temelinin altını çiziyor ve bu da yatırımcılara şirketin stratejik planını etkili bir şekilde yürütme kabiliyeti konusunda güven verebilir.

InvestingPro İpuçları, yönetimin agresif hisse geri alımlarının ve bu yıl için kârlılık tahmininin şirketin geleceğine olan güveni işaret edebileceğini vurguluyor. Buna ek olarak, 21 analistin kazançlarını aşağı yönlü revize etmesiyle, piyasanın duyarlılığının karışık olduğu açıktır. PayPal’ın mali durumunu ve gelecekteki görünümünü daha derinlemesine incelemek isteyenler için InvestingPro ek analizler ve içgörüler sunuyor. PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirim kazanabilir ve adresinde PayPal için mevcut toplam 7 InvestingPro İpucunu keşfedebilirsiniz.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın