medyauzmani.com

PayPal’ın hisse başına kazanç tahmini Daiwa tarafından düşürüldü Yazar Investing.com


© Reuters

PayPal (NASDAQ:) Salı günü Daiwa tarafından Outperform’dan Neutral’a düşürüldü ve aracı kurum ayrıca hisseler için hedef fiyatını 64 dolardan 62 dolara indirdi.

Şirketin finansal sonuçlarının açıklanmasının ardından, aracı kurum GAAP dışı hisse başına kazanç tahminlerini revize etti ve şimdi 2024 yılı için 5,61 $ ‘lık önceki tahminden bir düşüşle 5,16 $ öngörüyor. 2025 yılı için hisse başına kazancın 5,56 dolar, 2026 yılı için ise 6,18 dolar olmasını öngörüyorlar.

“Şirketin mali beklentilerinin temkinli olduğu göz önünde bulundurulduğunda, kazançların beklentileri aşması için önemli bir potansiyel olduğunu kabul ediyoruz. Ancak, bu noktada, önemli bir artış öngörmek için yeterli güvene sahip değiliz” dedi. “Bu nedenle, kazanç artışı potansiyelini değerlendirmek için şirketin üç aylık mali sonuçlarını dikkatle izlemeyi planlıyoruz.”

Analistler, işlemlerden elde edilen kar marjlarında sürekli büyüme ve artan yatırımlardan elde edilen kazançların gerçekleştiğine dair kanıtlar ortaya çıkana kadar orta ve uzun vadede şirket için hisse başına kazançta istikrarlı bir büyüme öngörmenin zor olduğunu ifade ediyor.

Aracı kurum, bu koşulların karşılanması halinde PayPal’ın (PYPL) güçlü bir kazanç artışı elde edebileceğine inanıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın