medyauzmani.com

Phathom Pharmaceuticals, Express Scripts formüler yerleşimini kazandı Yazar Investing.com


© Reuters.

FLORHAM PARK, N.J. – Bir biyofarmasötik şirketi olan Phathom Pharmaceuticals, Inc. (NASDAQ:PHAT), ilacı VOQUEZNA (vonoprazan) tabletlerin artık Express Scripts’in ticari planlar için ulusal formülerlerine dahil edildiğini duyurdu. Bu dahil edilme hemen yürürlüğe girmiştir ve gastroözofageal reflü hastalığının (GÖRH) bir formu olan Erozif Özofajit tedavisine Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tahmini 60 milyon sigortalı hayata erişim sağlamaktadır.

VOQUEZNA, FDA onaylı ilk ve tek potasyum rekabetçi asit engelleyici (PCAB) olarak tanınmaktadır ve 30 yılı aşkın bir süredir ABD’de Erozif GÖRH için mevcut olan ilk yeni tedavi sınıfını temsil etmektedir.

Phathom Ticari Direktörü Martin Gilligan,“VOQUEZNA’nın Express Scripts™ ulusal formülerlerine eklendiğini duyurmaktan ve ABD’deki en büyük eczane fayda yönetimi şirketlerinden birinin milyonlarca hastaya Erosif GÖRH için yeni tedavimize anında erişim potansiyeli sağladığını vurgulamaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Araştırmalar hem hastalar hem de reçete yazanlar arasında yüksek düzeyde memnuniyetsizlik olduğunu gösterdiğinden, bu hamle mevcut Erozif GÖRH tedavilerinden memnun olmayan hastalar için önemlidir. VOQUEZNA’nın formülere eklenmesi, alternatif tedavilere yönelik bu ihtiyaca bir yanıt niteliğindedir.

Eroziv GÖRH ABD’de yaklaşık 20 milyon kişiyi etkilemektedir ve bir tıbbi talep analizi, reçeteli bir PPI ile tedavi edilen hastaların yaklaşık %35’inin ilk tedaviden sonraki üç ay içinde farklı bir PPI’ya geçtiğini göstermektedir. Phathom ayrıca ticari sigortası olan uygun hastalar için kapsam veya karşılanabilirlik sorunlarını ele almak üzere katkı payı yardım programları sunmaktadır.

Sadece Phathom Pharmaceuticals tarafından pazarlanan VOQUEZNA sadece reçeteyle satılmaktadır. Şirket, VOQUEZNA’nın kapsamını daha da artırmak için diğer büyük PBM’ler ve sağlık planları ile aktif olarak çalışmaktadır.

Bu makaledeki bilgiler Phathom Pharmaceuticals tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın