medyauzmani.com

Polished.com’un değeri Bank of America ile yaşanan kredi anlaşmazlığı nedeniyle düşerek iflas riskiyle karşı karşıya kaldı


© Reuters.

Polished.com (POL) hisseleri, şirketin Bank of America tarafından belirli bir kredi anlaşmasıyla ilgili olarak yayınlanan “Acil Ödeme Talebi” duyurusunun ardından Pazartesi günü piyasa sonrası işlemlerde %30’un üzerinde bir düşüşle önemli bir değer kaybı yaşadı.

Söz konusu talepte Bank of America, kredi tutarının tamamının ve birikmiş faizin yanı sıra ilgili tüm ücret, masraf ve ek masrafların derhal iade edilmesini istedi.

12 Şubat 2024 itibariyle, Polished.com’un Kredi Sözleşmesi kapsamında 91.250.000 $ tutarında ödenmemiş kredisi bulunmaktadır.

POL, Bank of America ve ilgili diğer finans kuruluşları ile bir uzlaşma görüşmesi yapma niyetini belirtmiş, ancak bunu hızlı bir şekilde yapabilme kabiliyeti konusunda belirsizlik olduğunu kabul etmiştir.

Polished.com ayrıca, bu mali zorlukların ele alınmamasının, şirketin faaliyetlerini sürdürme ve mali yükümlülüklerini yerine getirme kabiliyetine önemli ölçüde zarar verebileceğini ve bunun da potansiyel olarak iflas veya mali acizlik durumuyla sonuçlanabileceğini belirtmiştir.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın