medyauzmani.com

Popüler kripto platformundan “yanlışlıkla” 10 milyon dolar transfer edildi

Avustralya’nın Melbourne kentinde yaşayan Thevamaogari Manivel adlı bir kullanıcı, kripto para borsası Crypto.com aracılığıyla banka hesabına 10 milyon dolardan fazla transfer edildikten sonra yasal suçlamalarla karşı karşıya kaldı. Paylaşılan bilgilere göre; Crypto.com, Mayıs 2021’de bir Manivel hesabına 100 doları geri almayı hedeflerken yanlışlıkla 10 milyon dolar 474 bin 143 transfer etti. Söz konusu hata, aynı yılın Aralık ayına kadar olan yedi aylık dönemde tespit edilmedi.

Aktarılan detaylara göre; Crypto.com, bu yılın Şubat ayında Victoria Yüksek Mahkemesi aracılığıyla Manivel’e karşı yasal işlem başlattı. Transferin yapıldığı Commonwealth Bank hesabı donduruldu. Ancak bu süre zarfında aktarılan paraların büyük bir kısmının başka hesaplara aktarıldığı bildirildi. Bu paranın 1,35 milyon doları Craigieburn’de bir ev satın almak için kullanıldı. Evin tapusu Manivel’in Malezya’da yaşayan kız kardeşi Thilagavathy Gangadory’ye geçti.

Manvel, haksız geliri ihmal etmekle suçlandı

Manivel, cezaevinden video konferans bağlantısı aracılığıyla Melbourne Asliye Mahkemesi duruşmasına katıldı. Crypto.com’dan banka hesabına yanlışlıkla 10.474.000 doların 143 dolar transfer edilmesinin ardından 37 yaşındaki kullanıcının suç geliri olup olmadığı konusunda ihmal yoluyla haksız kazanç elde etmekle suçlandığını belirtti. Konuyla ilgili yeni bir duruşmanın 11 Ekim’de yapılacağı da doğrulandı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın