medyauzmani.com

Pratt & Whitney 355 milyon dolarlık Güney Kore motor anlaşmasını güvence altına aldı Yazar Investing.com


© Reuters.

EAST HARTFORD, Conn. – Raytheon Technologies Corp’un (NYSE: RTX) bir bölümü olan Pratt & Whitney, Güney Kore’nin F-15 Eagles ve F-16 Fighting Falcon’larının motorları için performansa dayalı lojistik (PBL) sağlamak üzere 355 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. Sözleşme Güney Kore’nin Savunma Edinim Programı İdaresi (DAPA) tarafından verildi ve 2012’den bu yana iki taraf arasında art arda yapılan üçüncü PBL anlaşmasına işaret ediyor.

Sözleşme, iyileştirilmiş depo planlaması ve uzun vadeli malzeme tahmini yoluyla filonun hazır olma durumunu artırmayı ve operasyonları kolaylaştırmayı amaçlıyor. Aralık 2023’te başlayan idame çalışmalarının 2027’nin ikinci yarısına kadar devam etmesi planlanıyor.

Pratt & Whitney Savaş Uçağı ve Mobilite Programları Başkan Yardımcısı Chris Johnson, DAPA ile on yıldır süren işbirliğinin, uygun maliyetli ve güvenilir bakım desteği sunarak hem Kore Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri’ne (ROKAF) hem de sektöre fayda sağlayan stratejik sürdürülebilirlik çözümleri geliştirdiğini belirtti.

Pratt & Whitney, uçak motorları ve yardımcı güç ünitelerinin önde gelen tasarımcısı, üreticisi ve servis sağlayıcısı olarak tanınıyor. Şirketin DAPA ve ROKAF ile işbirliği, ROKAF’ın savaş filosunun operasyonel yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan kalıcı bir ortaklığın altını çiziyor.

Pratt & Whitney’in ana şirketi olan Raytheon Technologies, dünya çapında 185.000’den fazla kişiyi istihdam eden dünyanın en büyük havacılık ve savunma şirketi olarak biliniyor.

Bu makaledeki bilgiler bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın