medyauzmani.com

Principal Financial, prim ve yatırım gelirlerinin kârını artırdığını bildirdi Yazar Investing.com


© Reuters.

Önde gelen sigorta şirketlerinden Principal Financial Group, yüksek primler ve yatırım gelirlerindeki artışın etkisiyle dördüncü çeyrek kârında bir artış olduğunu bildirdi. NASDAQ:PFG’de işlem gören şirket bu finansal büyümeyi Pazartesi günü açıkladı.

Sigortacı ayrıca, 2024 yılında seyreltilmiş hisse başına düzeltilmiş işletme kazancının bir önceki yıla göre %9 ila %12 oranında artmasını bekleyerek bir büyüme öngördü. Bu tahmin, özellikle belirsiz ekonomik zamanlarda sigorta ürünlerine olan talebin güçlü kaldığı sektör trendiyle uyumludur. İşletmeler ve bireyler, ekonomik yavaşlama dönemlerinde bile sigortaya öncelik verme eğilimindedir.

Şirketin küçük ve orta ölçekli işletmelere çalışan yan haklar planlarıyla hizmet veren özel yan haklar işi, 31 Aralık’ta sona eren üç aylık dönemde prim ve ücretlerde %9’luk bir artışla 791,4 milyon $’a ulaşmıştır.

Mevcut yüksek faiz ortamından yararlanan Principal Financial, ABD Hazine tahvilleri ve yüksek dereceli tahviller gibi varlıkları içeren yatırım portföyünden daha fazla kazanabildi. Firmanın dördüncü çeyrekteki net yatırım geliri 1,13 milyar dolar olarak raporlandı ve bir önceki yılın aynı çeyreğindeki 981,4 milyon dolardan önemli bir artışa işaret etti.

Çeyrek için düzeltilmiş işletme kazançları da artarak 440,5 milyon dolara veya seyreltilmiş hisse başına 1,83 dolara ulaştı. Bu rakam bir önceki yıl kaydedilen 394.3 milyon $ ya da hisse başına 1.58 $’a göre bir artış anlamına geliyor.

Ayrıca, Des Moines, Iowa merkezli şirketin yönetim altındaki varlıkları %9,3 oranında artarak 694,5 milyar dolara ulaştı. Yönetim altındaki varlıklardaki bu büyüme, şirketin güçlü performansını ve sermayeyi etkin bir şekilde çekme ve yönetme becerisini yansıtıyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın