medyauzmani.com

RBC, deneme sonuçları öncesinde Alnylam için Outperform notunu koruyor Yazar Investing.com


© Reuters.

Pazartesi günü RBC Capital Markets, Alnylam Pharmaceuticals hisseleri için 235,00 $ fiyat hedefi ile Outperform notunu yineledi. Firmanın olumlu duruşu, Alnylam’ın tedavilerinin ele almayı amaçladığı bir durum olan transtiretin aracılı kardiyomiyopati (TTR-CM) hastalarına yönelik tedavilerle ilgili klinik verilerin kapsamlı bir incelemesine dayanmaktadır.

Analist, 30 ayı aşan bir çalışmada ilk 18-24 ayın ötesinde randomize veri eksikliği olsa da, APOLLO-B çalışmasında gözlemlenen güçlü kardiyak yararın, yaklaşan HELIOS-B çalışmasında birincil son nokta için olumlu bir sonuca olan güveni desteklediğini vurguladı. Bu iyimserlik, APOLLO çalışmasının önceden belirlenmiş kardiyak alt grubu ve tıbbi yönetimdeki gelişmelere rağmen zor son noktalara ulaşılabileceğini gösteren kanıtlarla daha da desteklenmektedir.

Alnylam’ın ilacının, TTR-CM için başka bir ilaç olan tafamidis ile birlikte kullanıldığında net bir avantaj gösterme potansiyeli hala belirlenmektedir. Ancak analist, Alnylam’ın ürünü gibi susturucular için sağkalım eğrilerinin stabilizatörlere göre daha erken farklılaşma eğiliminde olduğunu ve 18-24 ayda sayısal olarak daha düşük bir ölüm oranı gösterdiğini belirterek olumlu bir sonuca yöneliyor. Susturucular ve dengeleyiciler arasındaki farklı etki mekanizmalarının ek veya sinerjik etkilere sahip olması beklenmektedir.

RBC Capital ayrıca son 10 kilit kanaat önderi (KOL) görüşmesinden elde edilen geri bildirimleri özetleyerek, 10 görüşmeden 8’inin olumlu görüş bildirdiği, büyük ölçüde yükseliş eğilimli bir duyarlılığı ortaya koymuştur. Alnylam’ın hisse senedi fiyatındaki son geri çekilmenin ardından firma, yaklaşan deneme verileri için dört farklı potansiyel sonuç dikkate alınarak hesaplanan %18’lik riske göre ayarlanmış bir artış görüyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın