medyauzmani.com

SEC, bazı şirketlerin kripto para piyasasını manipüle ettiğini iddia ediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Hydrogen Technology Corporation ve Moonwalkers Trading Limited’in Hydro tokenlerinin işlem hacmini ve fiyatını manipüle ettiği yönünde suçlamalarda bulundu.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu 28 Eylül’de yaptığı bir duyuruda, Hydrogen’in eski CEO’su Michael Ross Keane’in Moonwalkers ve CEO Tyler Ostern’i “piyasa faaliyetlerinde sahte görünümler” için işe aldığını ve daha sonra Keane’nin Moonwalker’ları haksız yere suçladığını duyurdu. Hidrojen adına jetonları şişirilmiş pazarda 2 milyon dolardan fazla karla satmasını sağladığını söyledi.

SEC’de Piyasa Manipülasyonu ve Suistimali Başkanı Joseph Sanson, “Sanıkların Hydro piyasası faaliyetlerine ilişkin yanıltıcı bir resim oluşturarak manipülasyondan kâr elde ettiğini iddia ediyoruz” dedi. “SEC, tüm menkul kıymetler ve piyasa manipülatörlerini belirlemeye ve sorumlu tutmaya devam edecek. ”

SEC’e göre, Kane, Ostern ve şirketlerinin eylemleri, ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ederek kripto piyasasının manipülasyonunu oluşturdu. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Austin’in, New York federal mahkemesinin onayına tabi olarak, daha sonraki bir tarihte belirlenecek bir para cezası ile “40.000 dolar tutarındaki faizi” ödemeyi kabul ettiğini söyledi. Buna ek olarak, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Kane’in memur ve müdür pozisyonlarından men edilmesini talep etti.

Birkaç kripto para birimi uzmanı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) airdrop’ları kendi lehlerine genişlettiğini iddia ederek eleştirildi.

Crypto Defense Group’un Blockchain Grubu Politika Başkanı Jake Chervinsky, airdrop’ların, kimse yatırım yapmasa ve para değişse bile Howey’nin testinin “para-yatırım” bölümünü karşıladığını söylüyor. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, airdroplar hakkında çok konuşuyor, ancak yalnızca doğrudan satışlar, ikramiye programları ve çalışan tazminatı yoluyla yapılan dağıtımların menkul kıymet işlemleri olduğunu iddia ediyor gibi görünüyor. dedi.

Bazıları, SEC’in eylemlerinin kripto endüstrisi düzenlemeleriyle aynı görünse de, jeton airdroplarını mutlaka hedeflemeyebileceğini öne sürdü.

İlginizi çekebilir: Binance, piyasa manipülasyonu iddialarını reddediyor

SEC, kripto firmaları tarafından kripto tekliflerine karşı birkaç yaptırım eylemi gerçekleştirmiş olsa da, iddia edilen token planında airdropların rolü konusundaki konumu belirsizliğini koruyor. Bu belirsizliğe rağmen, Komisyon Üyesi Hester Pierce Şubat 2020’de yaptığı bir konuşmada SEC’in token airdrop’u bir “güvenlik teklifi” olarak görebileceğini ima ettiğini söyledi.

Crypto Group’un Madeni Para Merkezi araştırma direktörü Peter Fan, “SEC, bazı tokenlerin menkul kıymet olabileceğini keşfettiğinden, airdrop tokenlerinin dağıtımının bile Menkul Kıymetler Yasası kapsamında incelemeye tabi olduğu konusunda dikkatli olmalısınız” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın