medyauzmani.com

Solana ağı işlem sayısında 100 milyar alana ulaştı

İki yıl önce kullanıma sunulan Solana blok zincirinde yapılan işlem sayısı 22 Eylül 2022 tarihi itibariyle 100 milyara ulaştı. 2020 yılından bu yana toplam 100 milyar 40 milyon 913 bin 433 işleme ev sahipliği yapan ağ, ortalama bir işlem gördü. 2 bin 767 işlem ikinci sırada. Ayrıca bu işlemlerin her birinin 0,0025 ABD dolarına mal olduğu da doğrulandı.

Aktarılan detaylara göre; İşlem sayısında önemli bir kilometre taşını geride bırakan Solana’nın ağı sıklıkla birçok teknik sorun ve ağ kesintisi ile karşılaşıyor. Solana kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, kesintilerin blockchain üzerindeki ana lanet olduğuna dikkat çekiyor. 2020’deki lansmanından bu yana en az 7 büyük şebeke kesintisi yaşayan Solana’nın 2022’nin başında 5 büyük teknik sorun yaşadığı biliniyor. Eylül 2021’de meydana gelen şebeke kesintisi 17 saat sürdü ve bunlardan biri. en uzun kayıt..

Solana’nın ağında oluşturulan NFT sayısı son zamanlarda rekor kırdı

Kesintiler, kullanıcıların Solana’nın ağını kullanmasını zorlaştırmış olsa da, blok zinciri yöneticileri, Solana’nın güvenliğinin bu sorunlar tarafından tehlikeye atılmadığını iddia ediyor. Son 24 saatte değeri yüzde 0,6 artan Solana, yazı yazılırken 32 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan; Solana’nın ağında oluşturulan NFT’lerin sayısı da son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Blok zincirinde oluşturulan NFT sayısı 7 Eylül itibariyle 312.000’e yükseldi. Rapor edilen rakam 4 Eylül’de 39.000 idi. Solana Vakfı Geliştirici Ekosistemi Başkanı Chase Parker, gelişmeyle ilgili değerlendirmelerini mizahi bir dille Twitter’da paylaştı. Parker, konuyla ilgili yazısında Bir keresinde (geçen yıl) ‘bazı insanların’ Solana NFT’lerine güldüğünü hatırlıyorum. Kelimeler kullanılır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın