medyauzmani.com

Spectral AI kurucusu Dr. DiMaio’yu yönetim kuruluna kattı, kilitlenmeyi uzattı Yazar Investing.com


© Reuters.

DALLAS – Yara bakımı için tıbbi teşhis konusunda uzmanlaşmış bir yapay zeka şirketi olan Spectral AI, Inc. (NASDAQ:MDAI), Dr. J. Michael DiMaio’nun Yönetim Kuruluna icracı olmayan üye olarak atandığını duyurdu. Geçtiğimiz Salı gününden itibaren geçerli olan atama, Bay Michael Murphy’nin ayrılmasının ardından boşalan üyeliği dolduruyor. Spectral AI’nın kurucu ortağı ve eski CEO’su ve Başkanı olan Dr. DiMaio, ünlü bir cerrah ve tıp camiasında etkili bir isimdir.

Spectral AI, yara bakımı yönetimini iyileştirmeyi amaçlayan bir tanı cihazı olan DeepView® Sisteminin ticarileştirilmesine hazırlanırken Dr. DiMaio’nun yönetim kuruluna dönüşü stratejik bir hamle olarak görülüyor. Hasta bakımı, tıbbi cihaz teknolojileri ve kardiyovasküler programlardaki liderlik konusundaki kapsamlı deneyiminin şirketin büyümesi ve ürün geliştirmesi için çok değerli olması bekleniyor.

Spectral AI, yönetim kurulu atamasına ek olarak, şirketin tedavüldeki hisselerinin yaklaşık %45’ine sahip olan Dr. DiMaio ve Erich Spangenberg’in kilitleme anlaşmalarını 180 gün daha uzatmayı kabul ettiklerini açıkladı. Bu uzatma, Eylül 2023’te yaptıkları bir önceki anlaşmayı takip ederek şirketin uzun vadeli beklentilerine olan bağlılıklarının devam ettiğini gösteriyor.

Spectral AI’nin DeepView® Sistemi, klinisyenlere bir yaranın iyileşme potansiyelinin objektif bir değerlendirmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır; bu da hasta sonuçlarının iyileştirilmesine ve sağlık hizmeti maliyetlerinin azaltılmasına yol açabilir. Şirketin odak noktası, yanık ve diyabetik ayak ülseri olan hastalar için ilk uygulamalarla birlikte, yara bakımında karşılanmamış klinik ihtiyaçları ele almaktır.

Bu makaledeki bilgiler Spectral AI tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın