medyauzmani.com

Stifel’in Notunu Yükseltmesinin Ardından Viavi Solutions’ın Hisse Değeri %15 Arttı Yazar Investing.com


© Reuters.

Viavi Solutions (VIAV) hisseleri, Stifel analistleri tarafından Tut’tan Al’a yükseltilmesinin ardından Pazartesi günü %15’i aşan önemli bir artış yaşadı. Ayrıca, daha önce hisse başına 15 dolar olarak belirlenen hedef fiyatı 13 dolara çıkardılar.

Rapora öncülük eden analistler, şirketin yapay zeka alanındaki katılımını genişlettiğini belirtti.

Analistler, “Şirketin toplam gelirinde yıldan yıla %19’luk bir azalma ve hisse başına GAAP dışı kazançlarında %55’lik bir düşüş gördüğü zor bir 2023 mali yılına rağmen, şirketin en düşük noktayı geçtiğine inanıyoruz” dedi.

Ayrıca, analistler 2024 mali yılında şirketin gelirlerinde hafif bir artış öngörürken, satışların istikrara kavuşmasıyla kârların çok daha hızlı artması bekleniyor.

“2023 yılında VIAV’ın hisse senedi fiyatı %4 oranında düşerek diğer teknoloji sektörü şirketlerine kıyasla oldukça kötü bir performans sergiledi. Bu düşüş yapay zekâ alanındaki genel eğilimle ilgili değildi,” dedi.

Stifel, şirketle ilgili olumsuz haberlerin çoğunun zaten hisse senedi fiyatına yansıtıldığı görüşünde. İleriye dönük olarak, yüksek hızlı veri bağlantı teknolojilerine duyulan ihtiyacın artması ve test gereksinimlerinin karmaşıklığının artması nedeniyle VIAV’ın “yapay zekanın genişlemesi” temasıyla giderek daha ilgili hale geleceğini öngörüyorlar.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın