medyauzmani.com

Susquehanna Expedia hisse fiyat hedefini yükseltti, uzun vadeli büyüme görünümünü belirledi Yazar Investing.com


© Reuters.

Pazartesi günü Susquehanna, önde gelen online seyahat platformu Expedia (NASDAQ:EXPE) için fiyat hedefini 120,00$’dan 145,00$’a yükseltti. Firma hisse senedi üzerinde Nötr notunu korudu. Bu revizyon, Expedia’nın rezervasyonların beklentilerin altında kaldığını ortaya koyan dördüncü çeyrek kazanç raporunun ardından geldi. Bu eksiklik, zayıf hava yolculuğu performansına ve aynı faktörden etkilenmeye devam eden ilk çeyrek için muhafazakar bir görünümün yanı sıra Expedia’nın tatil kiralama markası Vrbo’nun karşılaştığı zorluklara bağlandı.

Dördüncü çeyrekte beklenenin altında gerçekleşen rezervasyonlara ve ilk çeyreğe ilişkin beklentilerin düşük olmasına rağmen Expedia yönetimi, şirketin 2024 yılı için gelir artışı beklentileri konusunda iyimserliğini koruyor. Şirket yönetimi %10’un üzerinde bir gelir artışı ve en az 75 baz puanlık bir marj genişlemesi bekliyor. Bu güven, online otel rezervasyonlarının ve alternatif konaklamaların beklenen penetrasyonuyla destekleniyor.

Susquehanna’nın Expedia’ya bakışı, şirketin online konaklama alanındaki potansiyelini kabul ederek temkinli ancak umutlu olmaya devam ediyor. Firmanın analisti, uzun vadeli olumlu gelir ve marj görünümüne rağmen Nötr notun korunmasının ardındaki gerekçe olarak Expedia’nın mevcut piyasa seviyelerindeki dengeli risk/ödül profilini gösterdi.

Yatırımcılar ve piyasa gözlemcileri Expedia’nın performansını, özellikle de hava taşımacılığındaki zorluklar ve Vrbo’nun faaliyetlerinin yanı sıra şirketin online oteller ve alternatif konaklama sektörlerindeki büyüme fırsatlarından yararlanma becerisini yakından takip edecek. Güncellenen fiyat hedefi, kısa vadede ters rüzgarlar olsa da, Expedia’nın değerinin uzun vadede yükselmesi beklentisi olduğunu gösteriyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın