medyauzmani.com

Teradata Kârının Düşeceğini Tahmin Ediyor, Hisse Senedi Fiyatı Düşüyor Yazar Investing.com


© Reuters.

Teradata Corporation (TDC), ilk mali çeyrek için finansal analistlerin beklentilerinin altında bir tahmin sundu ve bu da piyasa sonrası işlem saatlerinde şirketin hisse senedi fiyatında %12’lik bir düşüşe neden oldu.

Bulut veritabanı ve analiz yazılımı sağlayıcısı, 2023’ün dördüncü mali çeyreğinde hisse başına 0,56 dolar kazanç açıklayarak finansal analistlerin hisse başına 0,51 dolarlık tahminini aştı. Şirketin geliri, analistlerin 456,34 milyon dolarlık tahmininin biraz üzerinde 457 milyon dolar olarak gerçekleşti.

İleriye dönük olarak Teradata, belirli kalemlerin düzeltilmesinden sonra önümüzdeki çeyrek için GAAP dışı hisse başına kazancının 0,53 ila 0,57 dolar arasında değişeceğini tahmin ediyor. Bu tahmin, hisse başına 0,74 dolar olan ortalama analist tahmininin altındadır.

2024 mali yılının tamamı için Teradata aşağıdaki finansal görünümü sağlamıştır:

Şirket, kur dalgalanmaları için yapılan ayarlamalardan sonra toplam gelirinin bir önceki yıla göre %0 ila %2 oranında artmasını bekliyor.

Şirket, tutarlı bir döviz kuru kullanılarak hesaplanan Genel Bulut Yıllık Yinelenen Gelirinin (ARR) bir önceki yıla göre %35 ila %41 oranında artacağını öngörmektedir.

Teradata, genel Yıllık Yinelenen Gelirinin (ARR) de döviz kurlarına göre ayarlanmış olarak bir önceki yıla kıyasla %4 ila %8 oranında artacağını öngörüyor.

Yinelenen gelirdeki büyümenin ise bir önceki yıla kıyasla %1 ila %3 arasında olması bekleniyor.

Teradata Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Steve McMillan, “Teradata, 2023 yılını 528 milyon dolar Bulut Yıllık Yinelenen Geliri ile tamamlayarak dört yıldan kısa bir süre içinde on kat artış sağladı” dedi.

“Dünyanın dört bir yanındaki işletmeler operasyonlarını ilerletmek için yapay zekayı araştırıyor ve biz de yapay zeka hareketinin ön saflarında yer almaktan heyecan duyuyoruz. Bu tür çığır açan yenilikler için güvenilir veri şart ve biz de veri ve analitiğin Teradata’nın en güçlü yetenekleri olduğuna inanıyoruz.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın