medyauzmani.com

Tornado Cash’in aylık kullanıcı sayısı yarıya indirildi

Son dönemde ABD Hazinesi’nin öncelikleri arasında ön sıralarda yer alan Tornado Cash, aktivite oranlarında ciddi düşüş yaşadı. Yaptırımların Ağustos ayında açıklanmasından bu yana Tornado Cash kullanıcılarının sayısının önemli ölçüde azalması dikkat çekiyor. Sonuç olarak, popüler kripto karıştırıcının kullanıcı sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesinden tüm zamanların en düşük seviyelerine düştü.

iletilen ayrıntılara göre; Temmuz ayında 2.600’ü aşan Tornado Cash’in aylık kullanıcı sayısı bir sonraki ay 1.300’ün altına düştü. Bunun yaklaşık yüzde 52’lik bir düşüşü temsil ettiği de doğrulandı. Platformdaki haftalık para yatırma ve çekme işlemleri de kullanıcı sayısıyla birlikte büyük başarı elde etti. Tornado Cash’in haftalık işlemleri şu anda yılın başındaki rakamların onda birinden daha az. Eylül ayının son haftasında platforma 3,6 milyon dolar yatırılırken, 5 milyon dolarlık para çekme işlemi yapıldığı bildirildi.

ABD Hazinesi, Tornado Cash’in 7 milyar doları akladığını iddia etti.

Öte yandan; ABD Hazine Bakanlığı, Tornado Cash’in Kuzey Kore destekli “Lazarus” hacker grubu tarafından kullanıldığını belirterek Ağustos ayında platforma yaptırımlar uygulamaya başladı. Departman, Tornado Cash’in başlangıcından bu yana 7 milyar dolardan fazla para aklamak için kullanıldığını iddia etti. Ayrıca, bazı Tornado Cash geliştiricileri de uygulanan yaptırımlar kapsamında tutuklandı. Hollanda makamları tarafından kısa süre önce tutuklanan Alexei Bertsev’in tutuklama emrine yaptığı itiraz reddedildi. Bertsev’in en az iki yıl hapis cezasına çarptırılabileceğini belirtti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın