medyauzmani.com

Tripadvisor olası işlemleri değerlendirmek için özel bir komite kurdu, hisse senedi fiyatları yükseldi Yazar Investing.com


© Reuters.

Tripadvisor (TRIP), olası anlaşmaları veya stratejik alternatifleri değerlendirmek üzere yönetim kurulu bünyesinde özel bir komite oluşturdu.

Yapılan basın açıklamasında, yalnızca bağımsız yönetim kurulu üyelerinden oluşan bu komitenin sunulan tüm teklifleri değerlendireceği belirtildi.

Pazartesi günü piyasa kapandıktan sonra şirketin hisse senetlerinin değeri %12’den fazla arttı.

Bu hareket, hakim şirket Liberty Tripadvisor Holdings’in Tripadvisor için ileriye dönük çeşitli yolları araştırdığını açıklamasının ardından geldi.

Seyahat platformu operatörünün bildirisinde, “Potansiyel bir anlaşma, diğer koşulların yanı sıra, kabul edilebilir ayrıntılı sözleşmelerin başarılı bir şekilde müzakere edilmesine ve sonuçlandırılmasına ve özel komitenin onayının alınmasını içeren yönetim kurulunun yetkilendirilmesine bağlı olacaktır” denildi.

Özel komite, değerlendirme sürecine yardımcı olması için Centerview Partners LLC’yi mali danışman olarak görevlendirdi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın