medyauzmani.com

U.S. Silica 27 Şubat’ta 4. çeyrek ve tüm yıl kazançlarını açıklayacak Yazar Investing.com


© Reuters.

KATY, Teksas – Silika ve diğer endüstriyel minerallerin çeşitlendirilmiş bir üreticisi olan U.S. Silica Holdings, Inc. (NYSE: SLCA), 31 Aralık 2023’te sona eren döneme ilişkin dördüncü çeyrek ve tüm yıl finansal sonuçlarının açıklanmasını planladı. Şirket raporunu 27 Şubat 2024 Salı günü New York Borsası açılmadan önce yayınlayacak.

Açıklamanın ardından U.S. Silica aynı gün Merkezi Saatle sabah 7:30’da bir konferans görüşmesi düzenleyecek. İcra Kurulu Başkanı Bryan Shinn ile geçici İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Finans Direktörü Kevin Hough, finansal sonuçları tartışmak üzere çağrıyı yöneteceklerdir. İlgili taraflar görüşmenin canlı web yayınına şirketin web sitesindeki “Yatırımcılar- Etkinlikler ve Sunumlar” bölümünden veya telefonla arayarak erişebilirler.

Canlı etkinliği dinleyemeyenler için, görüşmenin bitiminden kısa bir süre sonra bir tekrar yayını sunulacak ve 27 Mart 2024 tarihine kadar 13744295 konferans kimliği kullanılarak telefonla erişilebilecektir.

Yüz yılı aşkın bir süre önce kurulan U.S. Silica, Russell 2000 endeksinde yer almakta ve Amerika Birleşik Devletleri genelinde 26 maden ve tesis işletmektedir. Şirketin portföyünde, sırasıyla diyatomlu toprak ürünleri üretimi ve yenilikçi proppant lojistik çözümleriyle tanınan iştirakleri EP Minerals ve SandBox Logistics™ bulunmaktadır.

Kazanç açıklaması ve yatırımcı çağrısı duyurusu, U.S. Silica Holdings, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro Insights

U.S. Silica Holdings, Inc. (NYSE: SLCA) dördüncü çeyrek ve tüm yıl için mali sonuçlarını açıklamaya hazırlanırken, yatırımcılar şirketin performans ölçütlerini yakından takip ediyor. InvestingPro’nun gerçek zamanlı verilerine göre, U.S. Silica 815,52 milyon $ piyasa değerine sahip ve 2023’ün 3. çeyreği itibariyle son on iki ayda 5,56’ya hafif bir düzeltme ile 5,41’lik güçlü bir F/K oranı gösterdi. Bu rakamlar şirketin son dönemdeki kârlılığını vurgulamaktadır.

InvestingPro İpuçları, U.S. Silica’nın hisse senedi fiyat hareketlerinin son zamanlarda biraz karışık bir çanta olduğunu gösteriyor. Hissenin genellikle düşük fiyat oynaklığıyla işlem gördüğü bilinse de, şu anda 52 haftanın en düşük seviyesine yakın işlem görüyor ve bu da potansiyel değer düşüklüğüne işaret ediyor. Fiyat/defter oranı 1,0 ile şirketin maddi varlık değeri ile uyumlu. Ayrıca analistler, %33,9’luk güçlü brüt kâr marjı ve 2023’ün 3. çeyreği itibariyle son on iki ayda %72,45’lik önemli bir FAVÖK büyümesi ile desteklenen şirketin bu yıl kârlılığını koruyacağını tahmin ediyor.

Şirket, -%12,38’lik gelir artışıyla zorlu bir çeyrek geçirmesine rağmen, kısa vadeli yükümlülüklerini aşan likit varlıklarıyla sağlam bir temele sahip ve bu da finansal istikrarı gösteriyor. Yatırımcılar ayrıca U.S. Silica’nın son on iki ayda kârlı olmasıyla teselli bulabilirler. Bununla birlikte, şirketin temettü ödemediğini ve bunun da gelir odaklı hissedarlar için yatırım stratejisini etkileyebileceğini belirtmek gerekir.

InvestingPro, daha derin bir analiz yapmayı düşünenler için U.S. Silica’nın finansal sağlığı ve gelecek beklentileri hakkında ek bilgiler sunuyor. Bunları daha fazla keşfetmek için okuyucular InvestingPro’nun SLCA’ya özel sayfasını ziyaret edebilir ve burada 6’dan fazla ek InvestingPro İpucu bulabilirsiniz. Bir sonraki adımı atmaya hazır olanlar ise PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirim kazanabilirler.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın